o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Michał Nowak
|

Kaczyński się wścieknie. Sikorski nie przestraszył się go i chce się spotkać w sądzie

91
Podziel się

Radosław Sikorski nie przestraszył się wezwań przedsądowych ze strony Jarosława Kaczyńskiego. Europoseł Koalicji Europejskiej chce się spotkać z prezesem PiS w sądzie.

Kaczyński się wścieknie. Sikorski nie przestraszył się go i chce się spotkać w sądzie
Jarosław Kaczyński i Radosław Sikorski, Sejm 2013 rok. (PAP)
bDTPPBTV

Cała sprawa między Sikorskim a Kaczyńskim dotyczy wpisu europosła na własnym profilu na Twitterze. Sikorski pisząc o katastrofie smoleńskiej obarczył winą za wypadek - prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Od zawsze jestem zwolennikiem ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Ale siłowa rozgrywka, owocująca wystawieniem mu monumentalnego pomnika oraz polityczna presja, jaką w tej sprawie wywierają rządzący, potrafi skutecznie zniechęcać, nawet mnie, do wcielania w życie tej idei - napisał na Tweeterze dziennikarz Konrad Piasecki.
bDTPPBTX

Na powyższe słowa odpowiedział Sikorski i tak zaczęły się jego problemy z prezesem PiS.

A ja nie jestem. Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu, do którego nie ma podstaw - zareagował europoseł KE.

Reakcja Kaczyńskiego

Słów Sikorskiego postanowił nie odpuszczać Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości domaga się od Sikorskiego; usunięcia wpisu z dnia 14 stycznia, zamieszczenia na Twitterze przeprosin widniejących przez 3 dni, oraz wpłaty 10 tys. zł na konto bankowe "Stowarzyszenia na rzecz wspierania Hospicjum. im. Jana Pawła II" w Ostrowcu Świętokrzyskim.

bDTPPBUd
Sformułował Pan nieprawdzie i dyfamacyjne wypowiedzi na temat Ś.P Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego - pisze prawnik reprezentujący prezesa PiS.

Sikorski nie przeprosi

Radosław Sikorski pochwalił się na swoim Twitterze pismami od reprezentanta Jarosława Kaczyńskiego. Europoseł nie zamierza jednak wyjść naprzeciw oczekiwaniom prawnika i deklaruje, że nie przeprosi wicepremiera.

bDTPPBUe
Wicepremier Kaczyński żąda przeprosin i grozi mi sądem za opinię, że śp. prezydent Lech Kaczyński 'walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej.' Oto moja odpowiedź - umieścił Sikorski wpis i dołączył list, który trafi teraz na biurko Kaczyńskiego.
Cieszę się nareszcie, że przyznaje pan, że 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem miała miejsce "katastrofa lotnicza", a nie zamach, ale podtrzymuję stanowisko, że śp. prezydent Lech Kaczyński przyczynił się do jej zaistnienia. (...) Do zobaczenia na sali sądowej - kończy list europoseł. 
Zobacz także: Najnowszy sondaż dla WP. Szymon Hołownia: "Mamy realną szansę na wzięcie odpowiedzialności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTPPBUy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
123
miesiąc temu
Sikorski powiedział tylko szczerą prawdę.
Alladyn
miesiąc temu
Przeciez brak decyzji prezydenta na odlot na inne lotnisko było jego suwerenną decyzją. Brak decyzji, to przecież tez decyzja. A skoro zabraklo decyzji na odlot na inne lotnisko to L. Kaczyński stał się pośrednim winowajcą katastrofy. Pan Sikorski ma całkowita rację. Zapis z czarnych skrzynek o tym mówi.
Alicja
miesiąc temu
Brawo,bardzo dobrze,nie beda wszyscy trzesli du......mi przed Kaczynskim.
bDTPPBUz
Kos
miesiąc temu
Zabrać go z Wawelu i przeprosić Wałęsę za kłamstwa!!
Kampania Wybo...
miesiąc temu
Gdyby Kaczyński się nie spóznił na wylot to to do katastrofy lotniczej by prawdopodobnie nie doszło
Najnowsze komentarze (91)
Kak kak?...
2 tyg. temu
Obernarcyz zdRadek Apfelbałwan już pół godziny po katastrofie wiedział, że przyczyną był błąd pilotów ; )
SIL
miesiąc temu
WINA BRACI KACZYŃSKICH ZA PRZYCZYNIENIE SIĘ DO KATOSTROFY TUPOLEWA TU - 154 10 KWIETNIA 2010R.POD SMOLEŃSKIEM JEST OCZYWISTA I NIE BUDZĄCA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI.
Wywiad
miesiąc temu
Niech szanowny bliźniak zezna pod przysięgą treść rozmowy z bratem przed lądowaniem. Na pewno skłamie, ale są nagrania tej rozmowy i prędzej, czy później zostaną odtajnione. Oby stało się to przed zgonem jarosława, wtedy Polacy poznali by prawdę o kryształowej postaci obu bliźniaków.
pisak
miesiąc temu
Bardzo slabiutka ta liscina,no coz,slabiutki intelekt pana z dwora..
KOL
miesiąc temu
dwor kobielin,tak ,to jest ,jak chlop na sile chce zoztac szlachcicem,tylko nie te maniery...
osa,,,
miesiąc temu
A ZA KOGO ON SIE UWAŻA ,ZE WYDAJE TAKIE OPINIE , SKAD MA WIADOMOSCI I JAK CHCE UDOWODNIC ,ZE TO PRAWDA CO MÓWI ???? DLA MNIE PRZEGRANA OPOZYCJA NIE WIE CZEGO SIE CHWYTAC BY DOPIEC WYGRANEMU PIS A KACZYŃSKI JEST WYSTAWIONY JAK JEZUS NA ATAK ŚWIADOMY BY ODEBRAC MU GODNOSĆ --TAK SIE NIE GODZI
Zimnydrań
miesiąc temu
Radek Sikorski na PREZYDENTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tyk tyk
miesiąc temu
Walki o Polin ciąg dalszy.
bDTPPBUr
kika
miesiąc temu
Co niektórzy powinni użyć swoich mózgów w sprawie katastrofy smoleńskiej, a nie nawiedzonego jarka! No chyba, że co niektórzy nie potrafią samodzielnie myśleć, a takich jest pewnie wielu!
Jack
miesiąc temu
Mały nadczłowiek. I wszystko jasne.
J.....
miesiąc temu
Dlaczego w Polsce,zdrajców nie zamyka się w więzieniu???
mal
miesiąc temu
Większość "towarzystwa" piszącego jest pięknie zindektrynowana przez takie Typy jak Sikorski.Jedno jest pewne Putin nie "kochał " Kaczyńskiego a że potrafi się mścić dowiedzieliśmy się po latach.Nie było wybuchu w samolocie ale" pomoc w białych rękawiczkach" żeby spadł to możliwe.A minister spraw zagranicznych ,który nie widzi zagrożenie dla swojego Prezydenta ,powinien zostać Sutenerem.
Maciej
miesiąc temu
Mistrz insynuacji i opluwania przeciwników rękawicy nie podniesie - jest tchórzem i wie że nie ma szans na wygraną.
gość 44
miesiąc temu
"A ja nie jestem. Lech Kaczyński był miernym prezydentem i walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej. Ma już Wawel i samowolkę budowlaną na Placu Piłsudskiego. Dość budowania kultu, do którego nie ma podstaw - zareagował europoseł KE." - A Wikipedia na to - "25 września 2005 został wybrany do Senatu jako kandydat bezpartyjny z ramienia Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim. Kadencję rozpoczął 20 października tego samego roku, w Senacie VI kadencji był członkiem komisji spraw zagranicznych. 31 października 2005 został zaprzysiężony na ministra obrony narodowej w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a 14 lipca 2006 w rządzie Jarosława Kaczyńskiego." - Jedyną dobrą rzeczą którą wtedy zrobił było to, że - "Podczas swojej kadencji w MON przeniósł akta z okresu Układu Warszawskiego do Instytutu Pamięci Narodowej, odtajnił mapy, które obrazowały sowieckie plany użycia broni nuklearnej w konflikcie z NATO, oraz odebrał wojskową emeryturę Helenie Brus[25][26].". To tyle zasług. We wrześniu 2007 roku już się skumał z PO i wystartował z ich listy w wyborach. Radzio to zwykły neofita i cwaniaczek podobnie zresztą jak Arłukowicz czy tzw. spin doctor Kamiński. Najpierw teczkę z kanapkami za Jarkiem i Lechem nosił a jak sie koryto urwało to szczeka. Zero pożytku dla Państwa dużo biznesu dla siebie. Ot elyty których wszędzie i w każdej partii pełno.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić