Angelika Karpińska| 

Pokazała zdjęcie Dudy. "To nie fabuła filmu, to Polska PiS"

1713

​Prezydent Andrzej Duda wziął udział w charytatywnych zawodach narciarskich w Zakopanem. Opozycja krytykuje wyjazd prezydenta. Głos zabrała m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska. "To nie fabuła filmu, to Polska PiS" - skwitowała.

Pokazała zdjęcie Dudy. "To nie fabuła filmu, to Polska PiS"
Andrzej Duda jeździł na nartach. Ostro skomentowała to Małgorzata Kidawa-Błońska. (AKPA)

Andrzej Duda jest znany ze swojego zamiłowania do narciarstwa. Gdy tylko stoki zostały otwarte, pojechał do Wisły, za co spadła na niego fala krytyki.

W niedzielę Duda udał się do Zakopanego. Zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2021". Prezydent już w poprzednich latach angażował się w akcję i objął ją patronatem.

Organizatorem zawodów jest fundacja Handicap, która obecnie użytkuje i remontuje dworek prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Prezes fundacji Małgorzata Tlałka-Długosz powiązana jest z Łukaszem Guńką, instruktorem narciarstwa, od którego ministerstwo zdrowia kupiło maseczki, które nie spełniały wymogów.

Kidawa-Błońska uderza w Andrzeja Dudę

Do wyjazdu prezydenta oraz doniesień o organizatorach odniosła się Małgorzata Kidawa-Błońska.

Prezydent dużego państwa w środku Europy, u progu III fali pandemii, na zawodach narciarskich organizowanych przez fundację użytkującą i remontującą dworek prezesa największej państwowej spółki, a w tle instruktor narciarstwa handlujący bezużytecznymi maseczkami. To nie fabuła filmu, to Polska PiS - skomentowała wicemarszałek Sejmu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Wcześniej udział prezydenta w zawodach charytatywnych komentowali także inni politycy opozycji. Andrzeja Dudę skrytykowali m.in. Borys Budka i Marek Belka.

Kiedy wczoraj w Polsat News mówiłem, że zamiast chińskimi szczepionkami prezydent powinien zajmować się nartami, nie sądziłem, że weźmie to serca - napisał Borys Budka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Jednego naszej głowie państwa odmówić nie można - konsekwencji. Ponoć w weekend, w środku kolejnej fali zachorowań, pan Duda wybiera się... na narty. Brawo! - skomentował Marek Belka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Zobacz także: Andrzej Duda szusuje na nartach. Dr Grzesiowski znacząco skomentował

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić