Kadyrow czeka na rozkaz od Putina. "Rozbijemy Zachód w drobny mak"

Ramzan Kadyrow jest od lat wiernym sojusznikiem Władimira Putina. Szef Republiki Czeczenii wielokrotnie podkreślał w wywiadach, że popiera inwazję na Ukrainę. Teraz ponownie zabrał w tej sprawie głos w mediach społecznościowych. W emocjonalnym wpisie stwierdził, że czeka na rozkaz rosyjskiego prezydenta, aby "rozbić Zachód w drobny mak".

Kadyrow czeka na rozkaz od Putina. "Rozbijemy Zachód w drobny mak"
Lider Czeczenii Ramzan Kadyrow grozi krajom Zachodu (Getty Images)

Przywódca autonomicznej republiki poinformował w niedzielę na Telegramie, że ukończył formowanie kolejnego oddziału, który ma wesprzeć rosyjskich żołnierzy walczących na Ukrainie. Ramzan Kadyrow ogłosił, że wkrótce do walki przystąpi pułk "Północny Achmat". To jedna z czterech czeczeńskich formacji, których powstanie ogłoszono w ubiegłym miesiącu.

Lider Republiki Czeczenii stwierdził w poście na Telegramie, że Rosja jest "jedynym krajem na świecie", który opowiada się przeciwko "piekielnej zgniliźnie Zachodu". Dodał, że Władimir Putin podjął właściwą decyzję, dając jego żołnierzom możliwość wzięcia udziału w "świętej bitwie przeciwko satanizmowi".

Jesteśmy gotowi, aby na rozkaz zająć bez problemu zająć Kijów i kraje NATO. Naszym zahartowanym w prawdziwym boju jednostkom nie będzie w stanie oprzeć się żadna armia na świecie. Mamy doświadczenie, arsenał, wiarę, patriotyzm, ideę i prawdę! Zachód jeszcze nie rozumie, jak silni jesteśmy – podkreślił Ramzan Kadyrow w emocjonalnym wpisie.

Przywódca Czeczenii zapowiada starcie Zachodu w pył

Kadyrow przekazał, że obecnie czeka tylko na rozkaz Władimira Putina. Ocenił, że jego bojownicy w każdej chwili mogą unicestwić państwa szeroko rozumianego Zachodu.

Jesteśmy gotowi rozbić fałszywie demokratyczny, pseudoliberalny i militarno-barbarzyński front utworzony przez kraje zachodnie, które korumpują społeczność światową, próbując podporządkować sobie cały świat, w drobny mak – podkreślił czeczeński przywódca.
Trwa ładowanie wpisu:telegram

Kolejne groźby Kadyrowa pod adresem Zachodu. Wcześniej mówił o ataku na Polskę

To nie pierwsze tego typu wypowiedzi Ramzana Kadyrowa pod adresem państw zachodnich. W maju przywódca Czeczenii stwierdził, że jego bojownicy są gotowi zaatakować Polskę. Podkreślił wtedy, że Warszawa powinna "zabrać z powrotem broń, którą dostarczyła Ukrainie".

Jeśli otrzymamy takie polecenie, to w sześć sekund pokażemy wam, do czego jesteśmy zdolni – mówił pod adresem naszego kraju Kadyrow.

Obejrzyj także: Lider rosyjskiej opozycji obrzucony tortem w restauracji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić