Kamiński nie zjawił się przed komisją śledczą. Przebywał w prokuraturze

55

Jak zapowiedział, tak zrobił. Były minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński nie zjawił się w czwartek (18 kwietnia) przed sejmową komisję śledczą ds. afery wizowej. W tym czasie polityk Prawa i Sprawiedliwości przebywał w prokuraturze.

Kamiński nie zjawił się przed komisją śledczą. Przebywał w prokuraturze
Kamiński nie zjawił się przed komisją śledczą. Przebywał w prokuraturze (PAP, PAP/Paweł Supernak)

Mariusz Kamiński udostępnił w środę na platformie X list, który wysłał do przewodniczącego komisji Michała Szczerby. Informował w nim, że nie jest w stanie wziąć udziału w posiedzeniu komisji, ponieważ otrzymał wcześniej wezwanie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na ten sam dzień i tę samą godzinę.

Pan Szczerba zamiast prawidłowo i zgodnie z przepisami informować świadków o posiedzeniu komisji urządza prowokacje i próbuje sterować prokuraturą. Mam bardzo ważne informacje do przekazania opinii publicznej, czekam na prawidłowe wezwanie - napisał Kamiński.

Jak informuje dziennik "Fakt", w czwartkowy poranek zamiast do Sejmu na przesłuchanie, Kamiński wyruszył do jednej z warszawskich kancelarii prawnych, a następnie do siedziby prokuratury.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 15.03
Zostałem wezwany w celu ogłoszenia mi zarzutów z uwagi na głosowanie, w którym brałem udział w Sejmie - wyjaśniał Kamiński.

Michał Szczerba podkreślił, że brak stawiennictwa Kamińskiego będzie miał różne konsekwencje, które są przewidziane w ustawie o komisji śledczej. - Komisja się zbierze. Nie pozwolę na żadną obstrukcję jej działań - oświadczył.

Wyznaczono nowy termin przesłuchania

W związku z nie pojawieniem się byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji, komisja wyznaczyła nowy termin przesłuchania Mariusza Kamińskiego na 22 kwietnia (poniedziałek) na godzinę 13.

Komisja śledcza ds. afery wizowej bada nadużycia, zaniedbania i zaniechania w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce w okresie od 12 listopada 2019 r. do 20 listopada 2023 r. Zakończenie jej prac jest planowane na koniec czerwca. Ostatnim świadkiem ma być prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić