Kamiński radzi nowej władzy. "Nie zmarnujcie tego"

68

Straż Graniczna podpisała umowy na budowę zabezpieczeń elektronicznych granicy państwowej z Białorusią na rzece Bug oraz Świsłocz i Istoczanka. Zadowolony z tego faktu jest Mariusz Kamiński, który apeluje do nowej władzy, aby nie zmarnowała tego, co zbudowali poprzednicy.

Kamiński radzi nowej władzy. "Nie zmarnujcie tego"
Kamiński radzi nowej władzy. "Nie zmarnujcie tego" (PAP, PAP/Wojtek Jargiło)

Barierę elektroniczną na rzekach Świsłocz i Istoczanka, które znajdują się w zasięgu Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, zbuduje firma Sprint S.A. z Olsztyna. Na odcinku około 47 km ustawionych zostanie około 500 słupów kamerowych z tysiącem kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych, zainstalowane będą specjalne kontenery i czujniki zapewniające wykrywanie różnych cech fizycznych obiektów.

W ramach inwestycji rozbudowane zostanie funkcjonujące już w Komendzie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku Centrum Nadzoru, dodatkowo powstaną 3 stanowiska końcowe w placówkach Straży Granicznej. Wykonawca ma 10 miesięcy na wykonanie zaplanowanych prac, okres gwarancyjny wynosi 144 miesiące. Koszt wyniesie przeszło 85 mln zł.

Zadowolony z tego faktu jest Mariusz Kamiński, który apeluje do nowej władzy, aby nie zmarnowała tego, co zbudowali poprzednicy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tropy prowadzą do Moskwy. Głos z rządu ws. protestu rolników
Bezpieczeństwo granic było moim priorytetem w MSWiA. Zbudowaliśmy zaporę oraz system perymetrii na granicy z Białorusią. Stworzyliśmy perymetrię na granicy z Rosją. To my rozpisaliśmy przetarg i zabezpieczyliśmy pieniądze na dalsze inwestycje. Nie zmarnujcie tego - napisał Kamiński.

Przetarg na polecenie Kamińskiego

Kamiński był Ministrem Spraw Wewnętrznych za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Na jego polecenie Straż Graniczna ogłosiła we wrześniu 2023 roku przetarg na budowę zapory elektronicznej na rzece Bug wzdłuż granicy z Białorusią.

Jestem przekonany, bo znam sytuację na granicach innych państw, że nasze zabezpieczenia na granicy wschodniej są najlepszymi w Europie. Granica zewnętrzna Unii Europejskiej, która jest jednocześnie granicą Polski z Białorusią i z Rosją, jest najlepiej zabezpieczoną granicą w Europie, a najważniejszym gwarantem tego są nasi funkcjonariusze i żołnierze - mówił wówczas Kamiński.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić