Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Kanał Sueski został odblokowany. Ever Given płynie dalej

5
Podziel się:

Kontenerowiec, który zablokował Kanał Sueski ruszył się po niemal tygodniu stania na mieliźnie. Rufa została uwolniona z linii brzegowej.

Kanał Sueski został odblokowany. Ever Given płynie dalej
Kontenerowiec Ever GIven, który utknął w Kanale Sueskim. (Twitter)

Kontenerowiec Ever Given utknął w Kanale Sueskim we wtorek w ubiegłym tygodniu. Zablokował jeden z najczęściej uczęszczanych szlaków handlowych. Na możliwość przepływu czeka już 367 innych kontenerowców.

Z najnowszych informacjach przekazanych przez Zarząd Kanału Sueskiego wynika, że rufa, która ugrzęzła w linii brzegowej w końcu ruszyła. BBC podaje, że pozycja statku ma być skorygowana już o 80 proc.

Mimo wszystko na radość jest jeszcze za wcześnie. Peter Berdowski, dyrektor generalny firmy zaangażowanej w akcję ratowniczą przekazał holenderskiemu radiu, że to nie jest jeszcze koniec operacji. Pozostało jeszcze czekać na przypływ, który podniesie poziom wody o min. 2 metry. Wtedy będzie można mówić o pełnym naprowadzeniu statku na właściwy kurs.

Trwają również prace nad usunięciem gliny i piasku, które okleiły dziób. W tym celu planuje się użyć wody pod wysokim ciśnieniem. Jeśli operacja się nie powiedzie, konieczne będzie rozładowanie 18 tys. kontenerów na brzeg w celu zmniejszenia wagi statku.

Zobacz także: Kontenerowiec uwięziony w Kanale Sueskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Nobody stop ...
rok temu
Mój kolega z Turcji mówi że znaleźli bardzo dużo ciekawych i bardzo smutnych też ... ciężko nazwać rzeczy w środku ....wszystko wyjdzie wszystko to jest Era prawdy !!! Fake news media padną!!!
Kimimaro
rok temu
Na kanale wideoprezentacje na YouTube jest wywiad z człowiekiem który pływa na podobnych statkach. Przez Kanał Sueski przepływał kilkulrotnie. Winnymi tej blokady są pilot oraz biurokrata który pozwolił przepłynąć statkowi w taką pogodę jaka była. A kapitan ma przekreśloną karierę.
Hmmm
rok temu
Płynie czy czeka na przypływ ?
konający
rok temu
Kanał Sueski został odblokowany po wiadomości , że Choński konternerowiec nie zastanawiając się postanowił opłynąć Afrykę do Europy / wydłużając o 11 dni swój rejs i koszty paliwa / . Dzisiaj i wcześniej, wojny były w strefy wpływów . Upadający hegemon , jak konająca hydra , będzie jeszcze kąsać i szkodzić .
Miłego dnia
rok temu
A proszę państwa , za rządów PO ani jeden statek nie ugrzązł na mieliźnie w kanale sueskim.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić