o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Kanał Sueski został odblokowany. Ever Given płynie dalej

4
Podziel się

Kontenerowiec, który zablokował Kanał Sueski ruszył się po niemal tygodniu stania na mieliźnie. Rufa została uwolniona z linii brzegowej.

Kanał Sueski został odblokowany. Ever Given płynie dalej
Kontenerowiec Ever GIven, który utknął w Kanale Sueskim. (Twitter)
bDXRTksB

Kontenerowiec Ever Given utknął w Kanale Sueskim we wtorek w ubiegłym tygodniu. Zablokował jeden z najczęściej uczęszczanych szlaków handlowych. Na możliwość przepływu czeka już 367 innych kontenerowców.

Z najnowszych informacjach przekazanych przez Zarząd Kanału Sueskiego wynika, że rufa, która ugrzęzła w linii brzegowej w końcu ruszyła. BBC podaje, że pozycja statku ma być skorygowana już o 80 proc.

bDXRTksD

Mimo wszystko na radość jest jeszcze za wcześnie. Peter Berdowski, dyrektor generalny firmy zaangażowanej w akcję ratowniczą przekazał holenderskiemu radiu, że to nie jest jeszcze koniec operacji. Pozostało jeszcze czekać na przypływ, który podniesie poziom wody o min. 2 metry. Wtedy będzie można mówić o pełnym naprowadzeniu statku na właściwy kurs.

bDXRTksJ

Trwają również prace nad usunięciem gliny i piasku, które okleiły dziób. W tym celu planuje się użyć wody pod wysokim ciśnieniem. Jeśli operacja się nie powiedzie, konieczne będzie rozładowanie 18 tys. kontenerów na brzeg w celu zmniejszenia wagi statku.

Zobacz także: Kontenerowiec uwięziony w Kanale Sueskim
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXRTkte
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Kimimaro
miesiąc temu
Na kanale wideoprezentacje na YouTube jest wywiad z człowiekiem który pływa na podobnych statkach. Przez Kanał Sueski przepływał kilkulrotnie. Winnymi tej blokady są pilot oraz biurokrata który pozwolił przepłynąć statkowi w taką pogodę jaka była. A kapitan ma przekreśloną karierę.
Hmmm
miesiąc temu
Płynie czy czeka na przypływ ?
konający
miesiąc temu
Kanał Sueski został odblokowany po wiadomości , że Choński konternerowiec nie zastanawiając się postanowił opłynąć Afrykę do Europy / wydłużając o 11 dni swój rejs i koszty paliwa / . Dzisiaj i wcześniej, wojny były w strefy wpływów . Upadający hegemon , jak konająca hydra , będzie jeszcze kąsać i szkodzić .
bDXRTktf
Miłego dnia
miesiąc temu
A proszę państwa , za rządów PO ani jeden statek nie ugrzązł na mieliźnie w kanale sueskim.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić