Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Kanibal nie odsiedział wyroku. Rosjanie wysłali go na wojnę

Rosjanie od ponad dwóch lat prowadzą w wojnie i nikogo już nie dziwi, że armia Władimira Putina sięga po więźniów odsiadujących wyroki. Walka na froncie to dla nich szansa na wcześniejsze opuszczenie celi. Przypadek Dmitrija Małyszewa jest jednak szczególny. Rosjanin został zwolniony z więzienia, choć zabił i zjadł serce swojej ofiary.

Kanibal nie odsiedział wyroku. Rosjanie wysłali go na wojnę
Kanibal nie odsiedział wyroku. Rosjanie wysłali go na wojnę (V1)

Dmitrij Małyszew trafił na czołówki mediów w Moskwie przed dziesięcioma laty. Zrobiło się o nim głośno, bo zabił Tadżyka, który przyjechał do Rosji za pracą. Rosjanin nie tylko zamordował przybysza, ale też wyciął serce z jego ciała i następnie je zjadł. Został za to skazany na 25 lat pozbawienia wolności. Rosjanie udowodnili mu też popełnienie innych przestępstw.

Kanibal nie odsiedział wyroku. Rosjanie wysłali go na wojnę

Małyszew nie odsiaduje już wyroku. Dziennikarze z Wołgogradu, rosyjskiego miasta znajdującego się niedaleko Ukrainy, odnaleźli go na froncie wojennym - informuje telewizja Biełsat. Aby zweryfikować tożsamość Rosjanina, sprawdzili jego konta w mediach społecznościowych. Okazuje się, że kanibal chętnie publikuje w nich zdjęcia w mundurze. Na niektórych fotografiach towarzyszy mu przyjaciel Aleksandr Maslennikow.

Małyszew i Maslennikow poznali się w kolonii karnej. Jego kompan również trafił tam za morderstwo. Wojna w Ukrainie stała się dla niego przepustką na wolność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Eksplozje na Lubelszczyźnie. Pamiątki z II wojny światowej na budowie

Z informacji rosyjskich mediów wynika, że Małyszew obecnie przebywa w szpitalu. Kanibal został ranny w wyniku walk na froncie w Ukrainie.

Małyszew nie jest pierwszym, najpewniej też nie jest ostatnim mordercą, który walczy w rosyjskiej armii w Ukrainie. Od początku pełnoskalowej reżim Putina szuka w więzieniach i koloniach karnych chętnych do pójścia na front. Bardzo chętnie najemników w takich miejscach szukała przede wszystkim grupa Wagnera, oferując skazanym pieniądze i skrócenie wyroku w zamian za podjęcie walki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić