o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ABA
|

Kardynał Dziwisz "przebacza" Polsce

75
Podziel się

Kard. Stanisław Dziwisz w rozmowie z TV Trwam przekonuje, że Jan Paweł II jest najwybitniejszym Polakiem w historii. Stwierdził też, że Polska jest innym krajem niż kilkadziesiąt lat temu.

Kardynał Dziwisz "przebacza" Polsce
(AKPA)
bDRNpMzV

Kardynał Stanisław Dziwisz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II i padający pod adresem świętego oskarżeń o ukrywanie pedofilii w Kościele. Duchowny uważa, że Polacy mocno się zmienili i nie szanują papieża tak jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dodał, że Jan Paweł II jest postacią wybitną.

To najwybitniejszy Polak w historii naszego narodu i święty. Jeżeli ktoś tego nie pamięta, popada w wielki błąd - stwierdził Dziwisz, który był osobistym sekretarzem papieża.
bDRNpMzX

Stanisław Dziwisz mówi: "przebaczam"

Kardynał Dziwisz stwierdził, że ataki na Jana Pawła II bezpośrednio uderzają także w jego pracowników. Duchowny odniósł się zarzutów, które padły pod jego adresem w reportażu TVN "Don Stanislao".

Zobacz także: Rodzinna miejscowość murem za Dziwiszem. Bratanek kardynała przerwał milczenie
Żeby uderzyć w papieża, to trzeba też uderzyć w ludzi, którzy z nim współpracowali. To była nasza służba papieżowi, a poprzez papieża mojej ojczyźnie. Jeśli moja ojczyzna tego nie widzi, a kiedyś widziała, to niewątpliwie powoduje u mnie ból, ale przebaczam - powiedział w rozmowie z TV Trwam.
bDRNpMAd

Reportaż "Don Stanislao" pokazuje, jak kard. Stanisław Dziwisz ukrywał przez lata przypadki pedofilii. Miał być świadomy przestępstw, jakich dopuszczają się księża, jednak nigdy nic z tym nie robił. Kilku duchownych otrzymało nawet awanse w hierarchii kościelnej.

Kardynał miał także zatajać wiele spraw przed papieżem Janem Pawłem II, z którym blisko współpracował. Po ukazaniu się reportażu wiele osób zażądało postawienia zarzutów kard. Dziwiszowi i pociągnięcia go do odpowiedzialności. Ten jednak przez cały czas utrzymuje, że o niczym nie wiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRNpMAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(75)
Sumienie
4 miesiące temu
Dziwisz ...... ty wiesz co !!!
Ksiądz
4 miesiące temu
Bo mamy telefony internet tv radio. Teraz trudniej ukryć księdza pedzia i udawać że nie ma sprawy. To prawda, to inny kraj, ale wy tacy sami zakłamani.
Bat Chłopski
4 miesiące temu
To chyba jakaś kpina!
bDRNpMAz
bolo
4 miesiące temu
Cóż za łaskawca. Buhahahahahahahahahah
homik
4 miesiące temu
On przebacza .... ludzie czy ...wy słyszycie ....
Najnowsze komentarze (75)
Wierzący
3 tyg. temu
A kim ty się mienisz być, że od razu całej Polsce masz czelność wybaczać??? Od wybaczania Polsce i Polakom jest tylko Pan Bóg. Nie uzurpuj sobie Jego Boskości i i nieskończonej dobroci!!! Nie wywyższaj się ponad Niego!!! Ja NIE CHCĘ "tfojego" wybaczenia.
Dr.zxy
3 miesiące temu
Wyznanie rzymsko—katolickie w Polscew przyszlosci jest jeszcze do uratowania.Parafie dla żonatych diakonów.Prezbiterzy w ośrodkach dla sprawowania mszy w poszczególnych kościołach na terenie dekanatu.Pedofilów bezwzględnie przenosić do stanu świeckiego.Homoseksualiści o tych skłonnościach jedynie do zakonów żeńskich za kapelanów.Do seminariów 2 letnich dopuszczać absolwentów studiów filozoficzno-teologicznych podokladnych badaniach jaka maja orientacje seksualna.Wszysy odpowiednio opłacani jako urzędnicy kościelni bez specjalnychprzywilejow.
Franek
3 miesiące temu
Kardynałowi nic nie grozi.To wielki hierarcha Kościoła na tronie biskupów krakowskich po św.Stanisławie,Sapieha .Kto by śmiał podnieść rękę na niego?
Aśka
3 miesiące temu
Oj nagrabił sobie
atos
4 miesiące temu
Ubzdurał sobie,że skoro służył dla Jana Pawła to za nic nie odpowiada? Dziwny ten Dziwisz.
Andy
4 miesiące temu
A Bóg tobie wybaczy ????
77kika
4 miesiące temu
Mam pytanie - dlaczego w czasie spowiedzi mamy klękać przed księdzem a on sobie wygodnie siedzi przecież to bałwochwalstwo.spowidz powinna być rozmową i tak jest w wielu krajach.
Paulina
4 miesiące temu
Ks.Dziwisz,chyba sam nie wierzysz w to,co mówisz.Jak można mówić,że ks.wybacza NAM? To jest niedorzeczne! Proszę prosić cały świat o przebaczenie,nie tylko polaków .Ukrywaleś pedofilię z całego świata.Dzieci były krzywdzone ,prosiły o pomoc.Nierozumiem jak można było "zamiatać to pod dywan".Kariera sìę zawsze kończy i nadchodzi ta ostatnia godzina...Będzie sroga pokuta za tyle niewinnych cierpień.Sumienie nie dręczy???
bDRNpMAr
Tomi
4 miesiące temu
Dlaczego ludzie w 2020 roku wierzą w duchy, cuda i zabobony....
Alek
4 miesiące temu
Pycha kroczy przed upadkiem
Zielona mila
4 miesiące temu
Ale my mu nie wybaczamy, polski naród i Polska, niech się wyspowiada publicznie, Dziwisz przestań kłamać, nie masz nam czego wybaczać, Jezus nie czeka na ciebie po twojej śmierci
Cogito11
4 miesiące temu
Zasłania się teraz papieżem Janem Pawłem II ,jak mu nie wstyd
Halina
4 miesiące temu
On przebacza Polsce? To jakieś kpiny i jeszcze ma bez SZ czelność mówić takie rzeczy!
Ten
4 miesiące temu
Zaiste, boskie miłosierdzie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić