Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kasjerka z Mazowsza odmówiła przyjęcia karty. Bo jej się skojarzyło...

309

Revolut udostępnił swoim klientom tęczową kartę. Jeden z jej posiadaczy doświadczył przykrego zdarzenia. Gdy kasjerka ujrzała kolor karty, odmówiła przyjęcia płatności.

Kasjerka z Mazowsza odmówiła przyjęcia karty. Bo jej się skojarzyło...
Chciał zapłacić tęczową kartą. Kasjerka odmówiła (Twitter, Revolut)

Pan Paweł chciał zapłacić tęczową kartą w lodziarni za lody. Gdy wyjął ją z portfela, kasjerka odmówiła przyjęcia płatności. To dlatego, że skojarzyła ją z ideologią LGBT. Jak informuje portal dobreprogramy.pl, sytuacja miała miejsce w Warszawie.

Mężczyzna oczywiście próbował wszystko wyjaśnić ekspedientce, ale ta nawet nie chciała go słuchać. Twardo stała przy tym, że płatności taką kartą nie przyjmie. A przecież spełnia ona taką samą funkcję jak każda inna. Tyle tylko że jest tęczowa.

Co zrobił pan Paweł? Postanowił zrezygnować z zakupu lodów w feralnym miejscu. Na zimny przysmak udał się kawałek dalej.

Zobacz także: Łukasz Szumowski o oskarżeniach posłanki PO. Nazwała go oszustem

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów

W wielu bankach możemy stworzyć sobie taką kartę, jaka tylko nam się zamarzy. Najpopularniejsi dostawcy usług bankowych pozwalają np. na dodawanie własnych grafik czy zdjęć. Revolut też chce urozmaicać swoją ofertę i wprowadza karty w różnych odsłonach.

W lipcu Revolut wypuścił kolejną serię tęczowych kart. To z okazji światowego miesiąca Pride. Fintech chce w ten sposób wesprzeć społeczność LGBT+. Taki plastik może uzyskać każdy, kto wpłaci 15 złotych na rzecz ILGA-Europe. Oferta jest limitowana.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić