Katarzyna Lubnauer: "PiS najchętniej by odstrzelił wszystkich swoich krytyków"

3

Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer na środowej konferencji prasowej skomentowała oskarżenia wobec prof. Wojciecha Maksymowicza, który właśnie opuścił klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

Katarzyna Lubnauer: "PiS najchętniej by odstrzelił wszystkich swoich krytyków"
W środę na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer z Nowoczesniej zabrała głos w sprawie zarzutów pod adresem posła Porozumienia prof. Wojciecha Maksymowicza. (PAP, Wojciech Olkuśnik)

W środę 14 kwietnia na konferencji prasowej Katarzyna Lubnauer z Nowoczesniej zabrała głos w sprawie zarzutów pod adresem posła Porozumienia prof. Wojciecha Maksymowicza. Wojciech Maksymowicz oskarżany jest o prowadzenie eksperymentów na płodach.

Nie mam żadnych wątpliwości, że PiS najchętniej by odstrzelił wszystkich swoich krytyków. Szczególnie tych krytyków ze swojego zaplecza. W związku z tym rozumiem, że zarówno Maksymowicz, jak i Sośnierz, którzy dość często krytykują politykę rządu dotyczącą walki z pandemią, rozumiem, że są na celowniku - stwierdziła Katarzyna Lubnauer podczas konferencji prasowej.

Komentarz Katarzyny Lubnauer odnosi się do decyzji Wojciecha Maksymowicza. W środę profesor poinformował, że odchodzi z klubu parlamentarnego PiS. Poseł Porozumienia został bowiem oskarżony o prowadzenie eksperymentów medycznych w dziedzinie neurochirurgii w latach 2013–2020.

Wobec szkalującego mnie wystąpienia Ministerstwa Zdrowia oświadczam, że nigdy ja, ani mój zespół nie prowadził eksperymentów na płodach. Ani nie prowadził badań na żywych płodach ludzkich, ani na zwłokach płodów pochodzących z aborcji. Dla mnie życie ludzką jest największą wartością i myślę, że nie muszę tego udowadniać - mówił na konferencji prof. Maksymowicz.

Prof. Wojciech Maksymowicz jest przekonany, że oskarżenia są spowodowane jego krytyką, której dopuścił się w ostatnim czasie pod adresem PiS.

Ten bezprecedensowy atak na moją osobę odbieram nie tylko osobiście, a może przede wszystkim jako atak na polskich naukowców medycznych (...) 30 lat temu byłem, pewnie naiwnie, przekonany, że czasy gróźb, szantażowania, szukania haków na tych, którzy mają odwagę występować przeciwko władzy, że te czasy skończyły się raz na zawsze - mówił neurochirurg.

Prof. Wojciech Maksymowicz oświadczył, że odchodzi z klubu parlamentarnego PiS. "Kategorycznie limit, pula mojej skłonności do kompromisu skończyła się. Dzisiaj odszedłem z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości" - powiedział na konferencji prasowej w środę 14 kwietnia br.

Zobacz także: Wyrok TK ws. RPO. Głos zabrał Stanisław Piotrowicz
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić