Natalia Bogucka| 

Katastrofa helikoptera. Nie żyje miliarder Petr Kellner

474

Czeski miliarder Petr Kellner jest jedną z pięciu ofiar katastrofy helikoptera na Alasce. Do tragedii doszło w sobotę późnym wieczorem. Kellner był najbogatszym człowiekiem w Czechach i jednym z najbogatszych ludzi w Europie.

Katastrofa helikoptera. Nie żyje miliarder Petr Kellner
Petr Kellner nie żyje (Materiały prasowe)

Do katastrofy śmigłowca doszło w sobotę wieczorem na Alasce. Airbus AS350, którym podróżowało sześć osób, rozbił się w pobliżu lodowca Knik.

Katastrofa śmigłowca na Alasce. Zginęło pięć osób

W tragedii zginęło pięć osób. Jak podaje Associated Press, jedna z nich to czeski miliarder Petr Kellner - jedna z najbogatszych osób w Europie. Wśród ofiar są także 33-letni pilot Zachary Russel i 38-letni przewodnik Sean McMannany z Alaski, 52-letni Gregory Harms z Kolorado oraz 50-letni Benjamin Larochaix z Czech.

Jeden z przewodników przeżył katastrofę i trafił do szpitala. Jest w ciężkim, ale stabilnym stanie.

Do tragedii doszło podczas wycieczki heliskiingowej. To forma narciarstwa polegająca na zjeżdżaniu ze stoku poza wyznaczonymi trasami, na który narciarz jest transportowany helikopterem w asyście licencjonowanego przewodnika.

Przyczyny katastrofy helikoptera na razie nie są znane. Sprawę bada Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu.

Petr Kellner od lat był uznawany za najbogatszego Czecha. Był założycielem i większościowym udziałowcem spółki inwestycyjnej PPF. Magazyn Forbes oszacował jego majątek na 17,5 miliarda dolarów.

Zobacz także: Sensacyjne odkrycie w kosmosie. Ślady życia na asteroidzie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić