Katastrofa samolotowa w Nigerii. Nikt nie przeżył

27

W niedzielę podczas podejścia do pasa startowego w Abudży w Nigerii rozbił się mały samolot pasażerski należący do nigeryjskich sił powietrznych. Wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie zginęły. Przyczyną tragedii była awaria silnika.

Katastrofa samolotowa w Nigerii. Nikt nie przeżył
Katastrofa samolotu w Nigerii. Nie żyje 7 osób. (PAP)

Samolot Beechcraft King Air B350i rozbił się niedługo po starcie, podczas awaryjnego lądowania. Tragedia miała miejsce w Abudży. Na pokładzie było 7 osób - wszystkie zginęły.

O tragedii poinformował najpierw minister ds. lotnictwa Nigerii Hadi Sirika. Wtedy jeszcze nie było wiadomo, czy są ofiary.

Wojskowy samolot King Air 350 właśnie rozbił się przed naszym pasem startowym w Abudży po zgłoszeniu awarii silnika na trasie do Minny. Wygląda na śmiertelny (wypadek - przyp.red.). Powinniśmy zachować spokój i czekać na wynik śledztwa prowadzonego przez wojsko, podczas gdy modlimy się za zmarłe dusze / dusze, jeśli takie istnieją - napisał na swoim koncie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niestety, przypuszczenia o śmierci pasażerów się potwierdziły.

Na miejscu są ratownicy. Niestety, wszystkie siedem osób na pokładzie zginęło w katastrofie - powiedział rzecznik sił powietrznych Ibikunle Daramole w oświadczeniu.

W zaroślach na obrzeżach lotniska zastępy wojskowych i funkcjonariuszy lotniska przeszukiwały pozostałości samolotu.

W pobliżu stały wozy strażackie i karetki. W powietrzu unosił się zapach spalonych chemikaliów, ale nie było widać ognia ani dymu - powiedział świadek agencji Reutera.
Zobacz także: Samolot wypadł z pasa. Wypadek na lotnisku w USA
Autor: KLS
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić