Katastrofa samolotu na Kamczatce. Nikt nie przeżył

Dwie osoby nie żyją w wyniku katastrofy samolotu na Kamczatce w Rosji. Jednosilnikowy dwupłatowiec AN-2 rozbił się w piątek rano w rejonie jelizowskim na południu Kamczatki. Samolot stanął w płomieniach po zderzeniu się z ziemią.

Katastrofa samolotu na Kamczatce. Nikt nie przeżył
Katastrofa samolotu na Kamczatce (Twitter)

Do tragedii doszło w piątek rano w rejonie jelizowskim na południu Kamczatki. Samolot An-2, który miał dostarczyć żywność i artykuły przemysłowe do wsi Tymlat rozbił się tuż po starcie.

Katastrofa samolotu w Rosji

Świadkowie zdarzenia zauważyli, że maszyna runęła na ziemię i stanęła w płomieniach po zderzeniu się z ziemią. Natychmiast zaalarmowali służby, które przez kilka godzin na miejscu katastrofy prowadzili akcję poszukiwawczą i gaszenie ognia.

Na pokładzie było dwóch członków załogi. Początkowo informowano, że nie żyje jeden z nich, a losy drugiego pozostawały nieznane. Potwierdziły się niestety najgorsze scenariusze — ciała obu pilotów wydobyto z płonącego AN-2 - podaje agencja RIA Novosti.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rozbił się tuż po starcie

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji powołało komisję do zbadania okoliczności katastrofy. Przyczyny wypadku w tej chwili nie są znane. Ustalono już, że samolot rozbił się podczas startu w odległości zaledwie 1 km od pasa startowego.

To kolejna katastrofa samolotowa w Kraju Kamczackim. 6 lipca doszło tam do wypadku z udziałem samolotu pasażerskiego. Samolot rozbił się przy próbie lądowania. Zginęło 22 pasażerów, w tym dzieci i sześcioosobowa załoga.

Zobacz także: "Tematyka jest jasna". Zbigniew Rau spotka się z Siergiejem Ławrowem
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić