Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Katastrofa smoleńska. Kaczyński: raport Macierewicza czeka tylko na podpis

64

Jarosław Kaczyński, w trakcie spotkania zorganizowanego na Albicla.com, powiedział, że raport Antoniego Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej "czeka już tylko na podpis". Prezes PiS dodał, że rocznica tragedii nie determinuje ujawnienia prawdy.

Katastrofa smoleńska. Kaczyński: raport Macierewicza czeka tylko na podpis
Jarosław Kaczyński odpowiadał na pytania na portalu Albicla.com (AKPA)

Portal Albicla.com zorganizował wirtualne spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS poruszył wiele tematów m.in. pandemię, koalicję czy rozmowy z Pawłem Kukizem. Został także zapytany o "zagrożeniu narzucenia Polsce ideologii gender i LGBT".

Wierzę, że w pewnym momencie, także na Zachodzie nastąpi otrzeźwienie. Są tam też siły, które są przeciwne, ale które są dzisiaj zastraszone i są ciche, ale one są w dalszym ciągu bardzo liczne i potężne - powiedział Kaczyński i dodał, że póki rządzi PiS "nikt nam nic nie narzuci".

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej

Prezesa PiS zapytano także o katastrofę smoleńską. Jarosław Kaczyński powiedział, że raport komisji Antoniego Macierewicza jest gotowy i "czeka już tylko na podpis".

Zobacz także: Generał apeluje do Andrzeja Dudy. O arcybiskupie Głódziu mówi bez ogródek
Pozwolę sobie przestrzec przed jednym - nie należy tutaj myśleć rocznicami. My się zbliżamy w tej chwili do 11. rocznicy, ale to nie powinna być data, która determinuje moment ujawnienia prawdy - powiedział.

Kaczyński dodał, że "Prawdę można ujawnić wtedy, gdy mamy ją już na pewno i gdy nikt, kto myśli racjonalnie, odwołuje się do racjonalnych argumentów, nie będzie w stanie jej podważyć".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić