Katastrofa w Rosji. Helikopter z żołnierzami runął na ziemię

Jedna osoba nie żyje w wyniku katastrofy podczas lotów treningowych w obwodzie saratowskim w Rosji — informuje państwowa agencja TASS. Helikopter bojowy rozbił się w wyniku "usterki technicznej". Jeden z pilotów jest poważnie ranny, trwają poszukiwania trzeciego członka załogi.

Katastrofa w Rosji. Helikopter z żołnierzami runął na ziemię
Katastrofa lotnicza w Rosji (Twitter)

Do tragedii doszło około południa w czwartek 28 kwietnia w obwodzie saratowskim w Rosji. Według wstępnych informacji helikoptery bojowe zderzyły się w powietrzu i runęły na ziemię. Jak donosi rosyjska agencja TASS, maszyny wykonywały loty treningowe z żołnierzami.

Katastrofa śmigłowca w Rosji

Później jednak informacje te sprostowano. Według zaktualizowanych danych, śmigłowiec "Ansat" rozbił się przez "usterkę techniczną". Na pokładzie przebywało trzech żołnierzy. Jeden zginął, drugi trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Trwają też poszukiwania trzeciego członka załogi.

Doszło do katastrofy śmigłowca Ansat, który wykonywał lot szkoleniowy z okolic wsi Sokół. Według wstępnych informacji załoga opuściła śmigłowiec na spadochronach. Jeden pilot został już znaleziony, żyje, jego stan jest określany jako poważny - napisał mer Saratowa Michaił Isajew.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przyczyną katastrofy usterka techniczna

Jak podają Izwiestia, helikopter rozbił się w okolicach miejscowości Kumysna Polana. Jako wstępną przyczynę awarii podawana jest "usterka techniczna". W okolicach miejsca katastrofy działają służby ratunkowe i przedstawiciele ministerstwa obrony.

Zobacz także: Jak nie budzić śpiącego lwa. Niezwykłe nagranie z safari
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić