Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kazik wygrał w Trójce, ale głosowanie ocenzurowano. "Nie komentuję tego teraz"

55
Podziel się:

Kazik Staszewski na razie nie chce komentować sytuacji, jaka wydarzyła się w Programie Trzecim Polskiego Radia. Stacja ocenzurowała jego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", który znalazł się na pierwszym miejscu lity przebojów.

Kazik o cenzurze w Trójce
Kazik o cenzurze w Trójce (Getty Images)

W piątek 15 maja wieczorem Marek Niedźwiedzki zaprezentował na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia najnowsze notowanie "Listy przebojów Trójki". Na pierwszym miejscu znalazł się wybrany przez słuchaczy utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Chwilę jednak po emisji nowej "Listy przebojów Trójki" została ona ocenzurowana.

Utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" ocenzurowany w radiowej Trójce. Głosowanie unieważniono

Lista przebojów, na której Kazik wraz z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój" uplasował się na pierwszym miejscu szybko zniknęła ze strony radia. Tomasz Kowalczewski, dyrektor-redaktor naczelny Programu Trzeciego Polskiego Radia wydał oświadczenie w tej sprawie.

"Szanowni Słuchacze, podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania" - napisał w oświadczeniu Tomasz Kowalczewski.

Cenzura w Trójce wywołała skandal. Sam Marek Niedźwiedzki, prowadzący od lat "Listę przebojów Trójki", oświadczył, że składa rezygnację. "W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - oświadczył Niedźwiedzki.

Kazik nie chce komentować na razie cenzury w radiowej Trójce

Sam artysta, którego utwór zdjęto z listy przebojów, na razie nie chce komentować tej sytuacji. Kazik poinformował tylko, że wkrótce ukaże się jego nowa płyta, zatytułowana "Zaraza" i przy okazji wywiadu dotyczącego płyty szerzej opowie o zdarzeniu w radiowej Trójce.

Pochodzący z nowej płyty Kazika utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu. Prezes PiS, 10 kwietnia, w czasie gdy cmentarze były zamknięte dla innych, poszedł na grób matki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

KOMENTARZE
(55)
słuchacz
2 lata temu
Kazik nie wygrał w trójce wygrał Niedzwiecki i to każdy o tym wie
Jola
2 lata temu
Kaziu ja Cie uwielbiam dlaczego dałeś się podejść miałeś nie brać jeńców
Lidka.
2 lata temu
Wygonili kilku żydów z "trojki" , robi się normalnie w "trójce" oby tak dalej i nie będzie tam przekrętów listami przebojów..
Rzuć pierwszy
2 lata temu
Ten kraj to ułuda. Ciągle rozbierany i rozkradany. Na to pozwolił rezydent. Jak nastanie pustka.To pozagryzamy się nawzajem. A rezydent osiągnie w końcu swój wymarzony cel
Pan T
2 lata temu
smile.tomorrow may not be anymore.
słuchacz
2 lata temu
Nie lubię tego człowieka to dlaczego mam go słuchać, za abonament też płacę.
fan Marka
2 lata temu
nie ma to jak matactwa w dyrekcji radiowej trójki. dyrektora na taczki i za brame ze śmieciem
marek
2 lata temu
Pseudo artystę Kazika wkręcili w polityczny szwindel aby ukryć swoje mafijne machlojki z przed lat....żenada.
Vox Populi
2 lata temu
I nie komentował tego że trójka stała się sztabem wyborczym Komorowskiego za czasów Jethon !!! Stara taktyka , opluć i czekać co z tego wyniknie ? Artyści powinni uprawiać sztukę a nie politykę ! W Polsce jest odwrotnie, politycy pajacują a artyści politykują ! Nic z tego dobrego nie będzie.
Thor30
2 lata temu
nigdy specjalnie nie słuchałem Kazika, ale dzięki Trójce i zaj...reklamie utwór zna cała Polska....ze mną włacznie. Brawo Kazik, Brawo Niedźwiedź
nick
2 lata temu
Co za kraj, miała być Japonia a jest Korea Północna.
naTymZnam
2 lata temu
amnezja jak łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak amnezja jak łatwo tak swojemu bratu wleźć na kark
naTymZnam
2 lata temu
amnezja jak łatwo tak zapomnieć co i gdzie i jak amnezja jak łatwo tak swojemu bratu wleźć na kark
marek
2 lata temu
radio należy do pisu i ma być po pisowsku :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić