Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Chiny apelują do członków ONZ. Wskazują, na czym powinni skupić wysiłki

5
Podziel się:

Wysłannik z Chin zabrał głos na zebraniu Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zhang Jun w swoim przemówieniu wyznaczył, jakie powinny być kwestie priorytetowe wszystkich państw członkowskich. Wskazał też, któremu kontynentowi należy poświęcić najwięcej uwagi.

Chiński wysłannik wskazał, który kontynent należy traktować piorytetowo
Chiński wysłannik wskazał, który kontynent należy traktować piorytetowo (Getty Images)

Zhang Jun jest stałym reprezentantem Chin przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wyraził przekonanie, że wszyscy członkowie Rady Bezpieczeństwa powinni darzyć się zaufaniem. Podkreślił, że w 2020 roku przypada 75. rocznica powstania organizacji, więc bardziej niż kiedykolwiek państwa muszą stać jednym frontem. Wskazał, jak to zrobić.

Członkowie Rady powinni przejąć inicjatywę w obronie celów i zasad Karty Narodów Zjednoczonych, systemu międzynarodowego z podstawową zasadą ONZ oraz porządku międzynarodowego opartego na prawie międzynarodowym – powiedział Zhang Jun na zebraniu ("En.people").

ONZ: wysłannik Chin wskazał, który kontynent należy traktować priorytetowo

Zhang Jun odniósł się do sytuacji panującej obecnie na świecie. Zdaniem przedstawiciela Chin członkowie ONZ nie powinni – jak ujął – stać się "sklepem spożywczym" i rozpraszać uwagi, lecz być skoncentrowanymi na celach i wynikach.

Zobacz także: Zobacz też: Kto odpowiedzialny za wirusa? Konflikt na linii USA-Chiny

Dzisiejszy świat swoi w obliczu wielu problemów związanych z pokojem i bezpieczeństwem [...]. Rada powinna skoncentrować się na swoich priorytetach, zorientować na wyniki, podążać we właściwym kierunku, a nie stać sklepem spożywczym, który stara się oferować wszystko – cytuje przedstawiciela Chin "En.people".

Przedstawiciel Chin wskazał, który kontynent wymaga najwięcej pomocy. Jego zdaniem członkowie ONZ powinni skupić się na Afryce i rozwiązywaniu lokalnych konfliktów zbrojnych, jednocześnie promując ich pokojowe zakończenie. Zhang Jun uważa, że tylko w ten sposób tamtejszym państwom uda się rozwijać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
babcia
2 lata temu
jak kupowałam zabawki dla wnuków to zawsze pochodzenia polskiego chińskim produktom mówię nie i takie które ucza myslenia
Marek
2 lata temu
Doceniajmy swoje towary,Nasze wyroby,Naszą produkcję i Nasz Rynek Pracy!Dlaczego nie wspomagamy swojego rynku tylko obcego i byle jakiego,co tanie to małowartościowe jest!A teraz mamy jeszcze myśleć po Chińsku? Czas wziąć się w garść i żyć swoim Krajem!
adam
2 lata temu
Kiedy chiny przedstawia charmonogram splat odszkodowań za swojego wirusa dla wszystkich krajów najrosadniej alfabetycznie
takitam
2 lata temu
Raczej Chiny powinny zaprezentować harmonogram spłat odszkodowania poszkodowanym krajom z powodu ich wirusa
Yan maye ski
2 lata temu
egzamin z chińskiego zdała Pani 3+. proszę jeszcze tylko poćwiczyć te chińskie szlaczki znaczki , wtedy łatwiej będzie Panią zrozumieć no i oceny wzrosną przynajmniej do 4-
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić