o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
EKO
|

Kempa: każdy, kto chce upadku rządu – ten źle życzy Polsce

16
Podziel się

Beata Kempa pojawiła się na antenie TV Trwam w programie "Polski Punkt Widzenia". Europosłanka oceniła ludzi, którzy nie popierają rządu zjednoczonej prawicy i czekają na jego upadek.

Kempa: każdy, kto chce upadku rządu – ten źle życzy Polsce
Beata Kempa była gościem programu "Polski Punkt Widzenia" na antenie Telewizji Trwam (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bErvdVAl

Beata Kempa, goszczą na antenie toruńskiej telewizji, odnosiła się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. Krajowej Rady Sądownictwa. Instytucja unijna orzekła, że nowelizacje ustawy dot. KRS dokonane przez większość sejmową naruszają prawo europejskie.

Polska ustawa wprowadzona w celu wykluczenia możliwości poddania kontroli sądowej oceny kandydatów na stanowiska sędziów Sądu Najwyższego przeprowadzanej przez Krajową Radę Sądownictwa narusza prawo Unii – orzekł europejski sąd.

Reakcja władzy

Premier Mateusza Morawiecki zdecydował, że wyrok TSUE trafi do oceny Trybunału Konstytucyjnego. TK ma orzec, czy orzeczenie europejskiej instytucji jest zgodne z polską Konstytucją.

bErvdVAn
Na wniosek Rady Ministrów, mając na celu zachowanie spójności systemu prawnego, Prezes Rady Ministrów skieruje do Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotyczący kompleksowego rozstrzygnięcia kwestii kolizji norm prawa europejskiego z Konstytucją RP oraz potwierdzenia dotychczasowego orzecznictwa w tym zakresie – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Beata Kempa o ratownikach medycznych na "śmieciówkach"
bErvdVAt

Kempa o wyroku TSUE

Europosłanka nie zgadza się z postanowieniem europejskiego sądu i deklaruje, że UE nie ma prawa ingerować w polski system sprawiedliwości, ponieważ nie ma takiego zapisu w traktatach.

bErvdVAu

Jak mówiła polityczka na antenie Trwam, rządzący muszą przestrzegać konstytucji, ponieważ w innym wypadku "wszystko stanie na głowie".

Najważniejsza w Polce jest konstytucja i porządek prawny, hierarchia źródeł prawa musi być przestrzegana, bo wszystko stanie na głowie.

Kryzys w zjednoczonej prawicy

Beata Kempa została zapytana w Trwam o kryzys w szeregach zjednoczonej prawicy i o to czy rząd przetrwa mimo wielu nieporozumień między koalicjantami.

Jak bardzo trzeba życzyć źle Polsce, żeby dopuścić do rządu Platformę Obywatelską, bądź jej potencjalnych koalicjantów, bądź pana Hołownię (...) – każdy, kto tak dywaguje, źle życzy Polsce. (...) Mam bardzo złą wiadomość dla opozycji zrobimy wszystko, żebyście nie rządzili, bo to będą złe rządy dla Polski - stwierdziła.
bErvdVAv
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErvdVAO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Zamilcz
4 miesiące temu
Rządu czy Nierządu?
Babcia
5 miesięcy temu
Pani Plecakowa. W Polsce jest tak źle , że gorzej być może jak pis będzie dalej rządzić.ZŁO SPEŁNIA pęłnia się beż życzeń
Demostenes
5 miesięcy temu
Dokładnie tak samo mówili komuniści .Pani Kempa powiela stare , sprawdzone wzorce .
bErvdVAP
czloax
5 miesięcy temu
Wielu źle życzących Pisowi źle Polsce nie życzy ale mają wyprane mózgi przez wrogą Polsce propagandę. Zamiast gadać, zamknijcie wreszcie te wrogie obce tuby jak GW i TVN ale musicie oszczędzić polskie media opozycyjne bo sie zdemoralizujecie gdy nikt w Polsce już wam na ręce patrzeć nie będzie.
Ala
5 miesięcy temu
Kempa mówi o przestrzeganiu konstytucji? To chyba jakiś żart
🤑 Kasia
5 miesięcy temu
TA LOCHA KEMPA NIECH CIĘ NOWOTWÓR ZNISZCZY ITO POWOLI
Aramis
5 miesięcy temu
Chciałbym żeby do szła do władzy ta uwielbiana przez niektorych opozycja,i żeby pózniej słyszeli ob nich tylko to co zawsze mówili: pieniędzy nie ma i nie będzie,a pracować trzeba do 75 lat wtedy będzie dobrze:
Zatroskaniec
5 miesięcy temu
Jedynymi, którzy źle życzą Polsce, to rządzący. Niestety
Celina
5 miesięcy temu
Co to za jedna ta Kempa????? Cała Polska chce upadku tego najgorszego w historii rzadu!
Wrrrrrrr
5 miesięcy temu
Obyście odpowiedzieli za krzywdy wyrządzone Polakom za granie z nami w ciuciubabkę zamykaniem i otwieraniem interesów! Za robienie z nas niewolników! Dodatkowo w tym czasie wprowadzając nowe podatki! Dociskając nas do ściany obyście za to odpowiedzieli może znajdzie się w tym kraju takie ugrupowanie które was rozliczy obyście za te przekręty które robicie odpowiedzieli prywatnymi majątkami które zbudowaliście ograbiając nas Polaków! Udajecie katolików a stworzyliście z masowych środków przekazu (TVP) siedlisko nienawiści wobec Polaków którzy maja inne zdanie niż wasze! W tej reżimowej tv nie podaliście ani jednej afery bądź zaniedbania ze strony rzadu !! Przez tyle lat jesteście obleśni !!!
Dorcia
5 miesięcy temu
Ja kocham nasz kraj jest bardzo piękny Jak oglądam dokument z Lotu ptaka to wiele można się dowidzieć o Polsce, ale niestety polityków - zlodzieji, chamow i buraków nie muszę tolerować by być Polska zauroczona
Zofia
5 miesięcy temu
Pani Klempo, cóż za troska?
Obserwator
5 miesięcy temu
Ten żydowski rząd PiS zniewala Naród Polski i dewastuje gospodarkę naszego kraju odbierając ludziom miejsca pracy, odbierając ludziom dostęp do służby zdrowia i lekarstw ...
bErvdVAH
Teo
5 miesięcy temu
Czekam na władzę która rozliczy wszystkie przekręty. Upadek tego czy poprzednich rządów mnie nie obchodzi ale posadzenie kogo trzeba na grube lata już tak.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić