o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Asystent Beaty Kempy sam zdjął blokadę założoną na koło. I odjechał

305
Podziel się

Do zdarzenia miało dojść pod koniec września, jednak dopiero teraz dowiedziała się o nim opinia publiczna. Bartosz Piekarski, asystent europosłanki z PiS oraz były dziennikarz TVP3, zaparkował w niedozwolonym miejscu. Na widok założonej na koło blokady miał ją... zdjąć, a potem po prostu odjechać.

Asystent Beaty Kempy sam zdjął blokadę założoną na koło. I odjechał
Beata Kempa (Getty Images, NurPhoto , Contributor)
bEqEpQRN

Według ustaleń portalu Polska Times feralne wydarzenie miało miejsce 30 września na w Opolu. Wszystko zarejestrował na nagraniu Janusz Spiegel, mieszkający przy ulicy Zawiszaków. Bartosz Piekarski, zorientowawszy się, że koło jego auta zostało unieruchomione przez straż miejską z powodu nieprawidłowego parkowania, sam postanowił zdjąć blokadę.

Zobaczyłem, jak jeden z kierowców pod blokiem zdejmuje blokadę na koło. Zdziwiłem się i postanowiłem to nagrać – relacjonował Janusz Spiegel (Polska Times).
bEqEpQRP

Bartosz Piekarski zdjął blokadę z koła. Asystent krajowy Beaty Kempy tłumaczy swoje zachowanie

Bartosz Piekarski potwierdził, że sytuacja w Opolu rzeczywiście miała miejsce. Były dziennikarz TVP3 wyjaśnił, że auto zaparkował jeszcze 29 września i dopiero następnego dnia zauważył, że na koło założono blokadę. Ponieważ bardzo się spieszył – ktoś z bliskich Piekarskiego borykał się z problemami zdrowotnymi – postanowił samodzielnie ją zdjąć.

Rzeczywiście przyznaję, że dzień wcześniej stanąłem w tamtym miejscu, wśród wielu innych samochodów. Kolejnego dnia przed południem, gdy musiałem wyjechać w pilnej sprawie rodzinnej, związanej ze zdrowiem bliskiej osoby, zobaczyłem blokadę na kole – wyjaśnił Bartosz Piekarski (Wprost).
bEqEpQRV
Zobacz także: Zobacz też: Zastawili mu auto. Wyjechał po mistrzowsku
bEqEpQRW

Bartosz Piekarski przeprosił za swoje zachowanie i wyraził chęć poniesienia konsekwencji. Zaapelował także do Polaków, aby nie próbowali iść w jego ślady, gdy sami znajdą się w podobnej sytuacji. Tłumaczył, że na początku próbował skontaktować się ze strażą miejską pod numerem podanym na wezwaniu, jednak bezskutecznie.

Próbowałem skontaktować się ze strażą miejską pod numerem znajdującym się na wezwaniu. Za pierwszym razem odezwała się jednak sekretarka, później linia była zajęta. Trwało to kolejne 20-25 minut – tłumaczy Bartosz Piekarski (Wprost).

Na temat zdarzenia wypowiedział się Krzysztof Maśla, komendant opolskiej straży miejskiej. Wyjaśnił, że auto Bartosza Piekarskiego zostało zablokowane, ponieważ ten zaparkował je na części chodnika wyłączonej z ruchu. Podał także prawdopodobną wysokość mandatu przyznanego asystentowi krajowemu Beaty Kempy.

bEqEpQRX
Pamiętajmy, że ciągi komunikacyjne (...) tworzy się po to, by służby ratunkowe mogły bez problemu dojechać na przykład do bloku, w którym ktoś potrzebuje pomocy. Ich zastawianie jest niebezpieczne, dlatego sprawcy takich wykroczeń są karani 100-złotowym mandatem – tłumaczy komendant Krzysztof Maśla (NaTemat).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqEpQSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(305)
Polak
8 miesięcy temu
Nie dość ,że mandat za złe parkowanie to jeszcze kradzież mienia. Czy ten pan będzie miał sprawę karną za tą kradzież?
Wowuś Sióśko
8 miesięcy temu
Beata Tempa,alias lady Smotruch otacza się ludzmi "swego pokroju"To zrozumiałe.Ludzmi moralnymi,szanującymi prawo.Acha,tylko Prawo i sprawiedliwość.Hańba.
Polak
8 miesięcy temu
Wystarczyło by wysyłać tylko mandat do zapłaty. Blokowanie auta ma znamiona przestępcze. Gdyby ktoś z rodziny musiał jechać do szpitala nie mógł by bo blokada kół. Czyn nie adekwatny do sytuacji parkowania 2020 wiek a nie terror blokad kół
bEqEpQSr
J23
8 miesięcy temu
Stanął w ciągu komunikacyjnym który może służyć ratowaniu życia, dlatego założyli mu blokadę. Auto z blokadą szybciej odjedzie żeby zrobić miejsce karetce. Przeczytajcie ustawę, w jakich sytuacjach straż może zakładać blokadę. Założenie jej w takiej sytuacji jest bezprawne.
Ed. Wrocław
8 miesięcy temu
U nas bandziory w porsche stawiają auta na miejscach dla niepełnosprawnych. Mają takie lewe karty inwalidzkie za szybą.Z policji śmieją się. Może też poły.
Rodek
8 miesięcy temu
Najpierw plecaki teraz blokadę.
Kalita
8 miesięcy temu
Lepsza rasa. Nordycka.
Zibi
8 miesięcy temu
To dlaczego nie są karani mandatem karetki co jeżdżą z chorym kilka godzin i lekarze co odmawiają przyjęcia do szpitala to dopiero jest przekrę
Strajk
8 miesięcy temu
powinien być doprowadzony na komendę w celu złożenia wyjaśnienia i wypuszczony w środku nocy. Przecież mógł mataczyć.
obiektywny
8 miesięcy temu
Przecież wszyscy w PiSie to prawi i sprawiedliwi, więc dlatego walczą z UE by nie brała pod uwagę praworządność w Polsce przy uchwalaniu budżetu unijnego. Beata Szydło gmatwała w dowodach odnośnie wypadku drogowego. Zalewska okradała kontenery PCK z odzieżą by sfinansować swoją kampanię wyborczą. Beata Kempa ukradła plecaki szkolne które miały trafić w ramach pomocy humanitarnej do uchodźców. Więc dlaczego by jej współpracownik nie miałbym zdjąć własnoręcznie blokady z koła samochodu żeby uniknąć mandatu za źle zaparkowane auto ? Przecież to oni teraz są władzą i przestrzeganie prawa ich nie dotyczy. Unia Eurpejska może się walić.
normalne
8 miesięcy temu
To prawdziwy Polak dobrej zmiany. On przepisy łamie bo one są dla gorszego sortu a, poza tym, to mu się speszyło.
Tom
8 miesięcy temu
Następny asystent...Misiewicz:)
Sroka
8 miesięcy temu
Kempie i jej pupilkom wszystko wolno-ale do czasu. Mogą być niespodzianki.....
bEqEpQSj
Nero
8 miesięcy temu
A dlaczego nie odpowiada za KRADZIEŻ blokady ???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić