Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Kiedy będą wyniki wyborów prezydenckich? PKW podała możliwy termin

11
Podziel się

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już jutro, w niedzielę 12 lipca. Jak długo będziemy musieli poczekać na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej? Przewodniczący Sylwester Marciniak podał prawdopodobny termin.

Kiedy będą wyniki wyborów prezydenckich? PKW podała możliwy termin
Kiedy zostaną ogłoszone wyniki drugiej tury wyborów? (PAP, Paweł Supernak)
bEUTuHhh

W piątek 10 lipca miała miejsce oficjalna konferencja prasowa Państwowej Komisji Wyborczej. Jej głównym celem było przekazanie najważniejszych informacji przed drugą turą głosowania na prezydenta RP.

Łączna liczba osób uprawnionych do głosowania wynosi 29 937 795. W tej wartości, 519 431 to Polacy przebywający za granicą, którzy otrzymali pakiety do głosowania korespondencyjnego. W porównaniu do pierwszej tury do głosowania za granicą zgłosiło się 150 tys. osób więcej.

bEUTuHhj

Kiedy będą oficjalne wyniki głosowania?

W niedzielę 12 lipca o godzinie 21:00 opublikowane zostaną wyniki sondażowe exit poll. W przypadku niewielkiej różnicy pomiędzy kandydatami trzeba będzie poczekać na oficjalne wyniki Państwowej Komisji Wyborczej. Te dostępne będą dopiero po przesłaniu wyników cząstkowych ze wszystkich obwodów.

Zakładając scenariusz optymistyczny, oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem, może w nocy z poniedziałku na wtorek. W wersji pesymistycznej będzie to wtorek godz. 23 - przekazała Państwowa Komisja Wyborcza.
bEUTuHhp

Szef PKW, Sylwester Marciniak, przypomniał jednocześnie, że od piątku od godziny 23:59 trwa cisza wyborcza. Potrwa ona przez całą sobotę 11 lipca oraz niedzielę 12 lipca do momentu zakończenia głosowania (21:00). Zaznaczył również, że agitacja wyborcza w lokalu wyborczym oraz na terenie budynku, w którym ten lokal się znajduje jest zabroniona. Za złamanie zakazu agitacji w czasie ciszy wyborczej grozi grzywna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTuHhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
terry11
rok temu
dostałam kartę do głosowania bez pieczątki. Nie wiedziałam że musi być pieczątka, bo rzadko głosuję, to teraz mój głos będzie nieważny??? Sama się zdziwiłam głosując że takich kartek to sobie można nadrukować. przebiegła Pani w komisji spytała też czy głosowałam w pierwszej turze - ma w ogóle prawo o to pytać???? Komisja okręgowa nr 5 w hajnówce, ktoś miał podobnie?
niestety
rok temu
Już są znane!
wik
rok temu
Czy pani Ewa Wąsikowska złamała cisze wyborczą prezentując spoty wyborcze jednego z kandydatów na prezydenta i reklamują jego z rodziną, przed chwilą o godz 18,30 11.07 na tele 5?!
bEUTuHhL
Rudy
rok temu
O WIDZE TUTAJ NARUSZENIE CISZY WYBORCZEJ! I JUZ DZWONIMY NA POLICJĘ 🚔🚓🚔🚓
RAFAL
rok temu
Odpowiadam na pytanie wyniki wyborów będą po wyborach! Nie wcześniej tylko po wyborach zrozuniano!!!
Głos z tłumu
rok temu
Wyborców prosimy i sprawdzenie karty wyborczej podczas odbioru. Prawidłowa karta posiada obie pieczęcie: Państwowej Komisji Wyborczej-czarna i Obwodowej Komisji Wyborczej - czerwona. Brak pieczątki oznacza nieważny głos.
Ee1213
rok temu
Tak proste liczenie powinno się skończyć po godzinie.
🤢🤢🤢
rok temu
No co ?.. Najważniejsze jest to żeby podali Wyniki głosowania na Prezydenta RP!😊
Olo
rok temu
No kurna o czymś myszą pisać:)
Batmanmim
rok temu
Typowe dla dziennikarzy,ale zastanawiam się czy oni są polscy,po tym co piszą i czym się zajmują śmiem sadzic ze nie.
baba
rok temu
dziwne.Wybory sie jeszcze nie zaczely a pytaja kiedy beda wyniki. Typowo polska...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić