Kosma Szczepaniak| 

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Kiedy do kosmetyczki? Jacek Sasin odpowiedział

42

Otwarcie salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych zaplanowano na czwarty, ostatni etap odmrażania polskiej gospodarki. Czy jednak, podobnie jak było to z galeriami handlowymi, możemy oczekiwać tego ruchu wcześniej. Jacek Sasin poruszył ten temat na antenie RMF FM.

Jacek Sasin o otwarciu salonów fryzjerskich
Jacek Sasin o otwarciu salonów fryzjerskich (PAP)

Fryzjerzy i kosmetyczki nie ukrywają, że mocno odczuwają skutki koronawirusa. Przymusowe zamknięcie salonów sprawiło, że ich właściciele ponieśli gigantyczne straty. Właśnie dlatego teraz tak bardzo chcą wrócić do pracy. Podobne odczucia ma większość Polaków, która z rosnącymi włosami musi sobie póki co radzić na własną rękę.

Przedstawiciele branży sugerują już od dłuższego czasu, że ich powrót do pracy nie wiążę się z dużym niebezpieczeństwem. A na pewno jest ono mniejsze, niż w przypadku ponownie otwartych galerii handlowych czy sklepów wielkopowierzchniowym. W działaniach rządu dostrzegają brak jakiejkolwiek logiki.

Jeżeli salon dobrze działa i dba o dobro klienta, to te wszystkie środki i zabezpieczenia w tym salonie są, więc czas na to, żeby działalności branży wróciły, jest najlepszy - mówi Ewelina Wójcik, która pracuje w jednym z łódzkich salonów fryzjerskich.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jacek Sasin zabrał głos

Gościem Roberta Mazurka i słuchaczy "Porannej Rozmowy" w RMF FM był Jacek Sasin. Polityk został zapytany między innymi o możliwe otwarcie lokali gastronomicznych z zastrzeżeniem obsługi wyłącznie w ogródkach. Sasin odpowiedział jednak, że żadne decyzje nie zostały w tej kwestii podjęte. Niestety, podobnie "wywinął się" z odpowiedzi o salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać. On nas przeprowadził przez najtrudniejszy okres. Podchodzi racjonalnie do tego, co się dzieje. Na tyle szybko zareagował, ze przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w wielu innych krajach – powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić