Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Kiedy do kosmetyczki? Jacek Sasin odpowiedział

37
Podziel się

Otwarcie salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych zaplanowano na czwarty, ostatni etap odmrażania polskiej gospodarki. Czy jednak, podobnie jak było to z galeriami handlowymi, możemy oczekiwać tego ruchu wcześniej. Jacek Sasin poruszył ten temat na antenie RMF FM.

Jacek Sasin o otwarciu salonów fryzjerskich
Jacek Sasin o otwarciu salonów fryzjerskich (PAP)
bCZpULQl

Fryzjerzy i kosmetyczki nie ukrywają, że mocno odczuwają skutki koronawirusa. Przymusowe zamknięcie salonów sprawiło, że ich właściciele ponieśli gigantyczne straty. Właśnie dlatego teraz tak bardzo chcą wrócić do pracy. Podobne odczucia ma większość Polaków, która z rosnącymi włosami musi sobie póki co radzić na własną rękę.

Przedstawiciele branży sugerują już od dłuższego czasu, że ich powrót do pracy nie wiążę się z dużym niebezpieczeństwem. A na pewno jest ono mniejsze, niż w przypadku ponownie otwartych galerii handlowych czy sklepów wielkopowierzchniowym. W działaniach rządu dostrzegają brak jakiejkolwiek logiki.

bCZpULQn

Jeżeli salon dobrze działa i dba o dobro klienta, to te wszystkie środki i zabezpieczenia w tym salonie są, więc czas na to, żeby działalności branży wróciły, jest najlepszy - mówi Ewelina Wójcik, która pracuje w jednym z łódzkich salonów fryzjerskich.

Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich? Jacek Sasin zabrał głos

Gościem Roberta Mazurka i słuchaczy "Porannej Rozmowy" w RMF FM był Jacek Sasin. Polityk został zapytany między innymi o możliwe otwarcie lokali gastronomicznych z zastrzeżeniem obsługi wyłącznie w ogródkach. Sasin odpowiedział jednak, że żadne decyzje nie zostały w tej kwestii podjęte. Niestety, podobnie "wywinął się" z odpowiedzi o salony fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Otworzymy, kiedy będą warunki i kiedy będzie rekomendacja ministra zdrowia. W trudnych czasach musimy kogoś słuchać. On nas przeprowadził przez najtrudniejszy okres. Podchodzi racjonalnie do tego, co się dzieje. Na tyle szybko zareagował, ze przebieg epidemii jest łagodniejszy niż w wielu innych krajach – powiedział.

bCZpULQt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bCZpULQO
KOMENTARZE
(37)
kasia
5 miesięcy temu
porównując otwarcie przedszkoli gdzie dzieci maja w nosie dystans a zabawkami bawią się tymi samymi i tam jest moim zdaniem niebezpiecznie to jak ma się do tego fryzjer z jednym klientem
ggggggg
5 miesięcy temu
Wstrętna gęba.
Fryzjerka
5 miesięcy temu
Proszę szybko otwierać zakłady fryzjerskie
bCZpULQP
?!?!
5 miesięcy temu
Jak to Szumowski nas przerowadzi?! Co oni z niego Mojżesza robią?!?!? Szczepionki na grypę są co roku i co roku wirys mutuje, to naturalne Proszę nie siać paniki wśród ludzi!
Kaska
5 miesięcy temu
Salony fryzjerskie i kosmetyczne miały być otwarte w 3 etapie A nie w 4.U fryzjera bezpieczniej niż galeriach lub marketach🙂
Najnowsze komentarze (37)
alpoe0
5 miesięcy temu
opozycja poprzez totalną obstrukcję każdego ruchu, tak tłamsi pisowców (rząd) że pod stresem nie maja ani szansy ani czasu na dobre i przemyślane decyzje
Gość
5 miesięcy temu
Tu nie chodzi o długie włosy. Tylko o pracę. A w sklepach jeden dotyka drugiego oglądając towar. A w salonach fryzjerskich można bardziej kontrolować bezpieczeństwo.
G.T
5 miesięcy temu
Kaganiec w postaci maski nam założyli i mamy siedzieć cicho .Do fryzjera chodzi się na umowiona godzinę. Większość z nas ma swoją kosmetyczkę i fryzjera! A dzieci bawią się w grupie i nie przestrzegają odległości wiedz jaka jest polityka w tym wszystkim. Jesteśmy wolnym krajem A nie zniewolonym.
-MD
5 miesięcy temu
A kiedy będą otwarte przychodnie?
Franc
5 miesięcy temu
Pomagam ludziom,którym połamały się protezy...zostawić ich bez możliwości normalnego jedzenia?Wstyd mi za ministra zdrowia,który nie ma pojęcia o odmrażania gospodarki..... Wystarczy trochę myśleć i mieć na uwadze innych...Facet nie ma pojęcia gdzie są zagrożenia! Galerie..?Żłobki? A fryzjer nie! A i tak u fryzjera u mawia się na konkretną godzinę!
Aba
5 miesięcy temu
A rządzącym to włosy przestały rosnąć? Nasi ministrowie ciągle nie zarosnieci? Na pewno wszystkich obcinaja zony.
Anna
5 miesięcy temu
Weźcie zindoktrynowane owce się obudźcie! Fałszywa flaga z tym koronawirusem!!! NWO!!!
Kaska
5 miesięcy temu
Salony fryzjerskie i kosmetyczne miały być otwarte w 3 etapie A nie w 4.U fryzjera bezpieczniej niż galeriach lub marketach🙂
bCZpULQH
OMD
5 miesięcy temu
To ja się pytam gdzie się strzyże Sasin i ta zakłamana pisobanda.
lilia
5 miesięcy temu
Na razie niestety jest etap zarzynania gospodarki, a nie jej omdrażania więc pewnie jeszcze do troszkę potrwa.
Tak będzie
5 miesięcy temu
I tak te wybory to farsa, będą sfałszowane, i nie dają każdemu obywatelowi praw głosowania, więc Polacy będą organizować swoje wybory w duchu lechickim.
Białystok
5 miesięcy temu
Sasin oddawaj kasę za podwyżki prądu.
Dolata
5 miesięcy temu
Jutro wybieram się do Warszawy może fryzier sssina mnie przyjmie
Gdzieonisa
5 miesięcy temu
P.Sasin to równy chłop bo piorytet to toiki ,he he ,tylko żeby się w nich nie tloczyc ,chore
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić