Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał datę

18

Choć jesteśmy dopiero na początku trzeciej fali epidemii koronawirusa, już pojawiają się pytania o to, kiedy dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego. Minister Czarnek odpowiedział.

Kiedy powrót do szkół? Minister edukacji podał datę
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Szkoła, niegdyś kojarzona z przykrym przymusem, dziś jest tylko mglistym wspomnieniem. Choć trzecia fala epidemii COVID-19 dopiero przed nami, już pojawiają się pierwsze pytania o to, kiedy dzieci znów będą mogły zasiąść w szkolnych ławkach. Minister edukacji Przemysław Czarnek odpowiedział na to pytanie na antenie Polskiego Radia.

Powrót dzieci do szkół nastąpi wówczas, gdy ustąpi III fala i sytuacja pandemiczna na to pozwoli. Zakładamy, że ten lockdown będzie trwał trzy tygodnie. Jeśli będzie to możliwe, to powrót do szkół nastąpi 12 kwietnia - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie Polskiego Radia.

Jednocześnie minister podkreślił, że jest to oficjalna data. Uczniowie będą mogli wrócić do szkół 12 kwietnia tylko wtedy, gdy sytuacja epidemiologiczna się do tej pory uspokoi. Jeśli liczba zakażeń wciąż będzie wysoka, lockdown i nauczanie stacjonarne będą przedłużone. Warto mieć też na uwadze, że powrót do szkół będzie wiązał się najprawdopodobniej z systemem hybrydowym.

Zobacz także: Groźniejsza mutacja koronawirusa opanowała Polskę. Takie są objawy
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić