o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Kiedy premiera "Zabawy w chowanego"? Bracia Sekielscy zabrali głos

4
Podziel się

"Zabawa w chowanego" to druga część dokumentu braci Sekielskich poświęconego problemowi pedofilii wśród księży. Jego premiera była pierwotnie zaplanowana na 28 marca, jednak reżyserowie zdecydowali się ją przełożyć ze względu na koronawirusa. Teraz, zabrali głos w sprawie nadchodzącej publikacji.

Kiedy premiera "Zabawy w chowanego"? Bracia Sekielscy zabrali głos
Kiedy premiera "Zabawy w chowanego"? Bracia Sekielscy zabrali głos (Getty Images)
bEszXdKd

"Tylko nie mów nikomu", a więc pierwsza część dokumentu, okazała się prawdziwym hitem. Choć temat był niezwykle kontrowersyjny, a producenci zdecydowali się złamać wiele tematów tabu, to film zdecydowanie był strzałem w dziesiątkę. Uświadomił dogłębnie, z jak ogromnym problemem mamy do czynienia.

Dokument został wyświetlony na YouTube ponad 23 miliony razy. Bracia Tomasz i Marek Sekielscy zostali dodatkowo wyróżnieni za ten dokument Telekamerą "Tele Tygodnia" 2020 w kategorii produkcja roku. Premiera drugiej części zaplanowana była na 28 marca, jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany producentom.

bEszXdKf

Zdecydowaliśmy o zawieszeniu emisji na czas nieokreślony. Podjęliśmy tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać. Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności - poinformował na swoim Instagramie Tomasz Sekielski.

"Zabawa w chowanego". Kiedy premiera dokumentu?

Produkcja będzie poświęcona historii dwóch braci, których wykorzystywał seksualnie ten sam ksiądz. Pokazane zostanie również, jak wymiar sprawiedliwości funkcjonuje w zetknięciu z instytucją Kościoła. Jak zauważa Tomasz Sekielski - "niestety ta obserwacja jest smutna dla nas wszystkich". Można bowiem odnieść wrażenie, że Kościół, a dokładnie księża, którzy popełnili przestępstwa, mogą liczyć na specjalne traktowanie.

Kiedy nastąpi premiera dokumentu? Dokładna data nie jest nam jeszcze znana, jednak opinia publiczna dowie się o niej w ciągu kilku najbliższych dni, najprawdopodobniej będzie to okres "majówki".

bEszXdKl

Datę emisji filmu ogłosimy w ciągu najbliższych kilku dni, bo nie ma już co czekać. Film jest gotowy, ludzie nas o niego pytają - wyjawił Tomasz Sekielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEszXdKG
KOMENTARZE
(4)
Ewa
rok temu
Oczywiste film przypadkowo ma być pokazany w okresie kampanii wyborczej.
mama_slask
rok temu
Jeśli chciałby prawdy zabrałby się za trenerów (i trenerki) w klubach sportowych,instruktorów w Domach Kultury, a przede wszystkim obnażyłby nieudolność systemu wobec pedofilii w 4 ścianach, gdzie jest "dobry wujek" albo "miły kuzyn".
Wykształcony
rok temu
Toż to zwykła prowokacja. Kiedy nakręci o aktorach i dziennikarzach??? No niech będzie cała prawda cała dobę!!!! Żądamy
bEszXdKH
Winicjusz(5)
rok temu
Kościół powinien zablokować te antyklerykalne filmiki Sekielskich. 'Tylko nie mów nikomu' przyniósł wymierne straty Kościołowi (mniej wiernych, to i taca chudsza) no a teraz ten koronawirus, więc zyski Kościołowi mocno spadają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić