aktualizacja 

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? MEN podaje datę

340

Przemysław Czarnek podał daty, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do szkół. Najprawdopodobniej będzie to tuż po feriach, jednak wszystko zależy od szczepionki na koronawirusa.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? MEN podaje datę
(East News)

Obecnie w całej Polsce szkoły są zamknięte, a uczniowie mają lekcje online. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało terminy ewentualnego powrotu do normalnego nauczania.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Najprawdopodobniej uczniowie młodszych klas wrócą do szkół już po feriach, czyli 18 stycznia. Niewykluczone, że także ósmoklasiści i maturzyści będą mieli lekcje w klasach. Jak zapowiedział minister Przemysław Czarnek wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w kraju.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz to powrót po 17 stycznia, czyli po feriach zimowych klas I-III, a być może też klas ósmych i klas maturalnych. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się pandemia koronawirusa. Wszystko zależy też od nas, od odpowiedzialności naszego społeczeństwa w czasie Świąt i następnych tygodni – powiedział w TVP Info minister Czarnek.
Zobacz także: Strajk Kobiet. Akcja przed MEN. Interweniowała policja

Minister powiedział, że 18 stycznia nie jest ostateczną datą. Ministerstwo nie wyklucza dalszej nauki zdalnej.

Na wszystko musimy być przygotowani, także na okoliczność dalszej nauki zdalnej. Dążymy do tego, żeby dzieci jak najwcześniej wróciły do szkół – dodał minister.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić