o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
JKM
|

Urodziny Radia Maryja. Czarnek napisał list do ojca Rydzyka

476
Podziel się

Przemysław Czarnek napisał list do księdza Tadeusza Rydzyka z okazji 29-lecia powstania Radia Maryja. Podkreślił w nim, że rozgłośnia to ważny element debaty publicznej. Podziękował także ojcu Rydzykowi za rzetelność i profesjonalizm.

Urodziny Radia Maryja. Czarnek napisał list do ojca Rydzyka
Przemysław Czarnek napisał list do księdza Tadeusza Rydzyka z okazji 29-lecia powstania Radia Maryja (PAP, Wojciech Olkuśnik, Tytus Żmijewski)
bDYvPQwR

W sobotę w Toruniu odbyła się uroczystość z okazji 29. rocznicy założenia Radia Maryja. W wydarzeniu uczestniczyło wielu polityków partii rządzącej, w tym m. in. minister obrony Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz były szef MON Antonii Macierewicz. Ostatnio na antenie odczytano także list, który do założyciela rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka napisał minister edukacji Przemysław Czarnek.

Radio Maryja w istotny sposób wzbogaca oraz przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturalnym i duchowym – napisał we wtorek Czarnek.
bDYvPQwT

Czarnek napisał list do Rydzyka. Podziękował za 29 lat działalności Radia Maryja

Przemysław Czarnek podziękował księdzu Tadeuszowi Rydzykowi za blisko 3 dekady działalności Radia Maryja. Stwierdził, że to dzięki redemptoryście głos katolickiej rozgłośni gości w domach w całej Polsce. Dodał również, że radio ojca Rydzyka to "ważny element debaty publicznej".

Swoje posłannictwo Radio Maryja opiera na uniwersalnych wartościach europejskiej cywilizacji, na jej chrześcijańskim fundamencie – podkreślił w liście Czarnek.

Czarnek podziękował dyrektorowi, wszystkim redaktorom i pracownikom Radia Maryja za niezwykłą rzetelność i dziennikarski profesjonalizm. Ocenił, że wykazują się odwagą w mówieniu o sprawach ważnych i bliskich dla tysięcy Polaków. Polityk wyraził najwyższe uznanie dla konsekwentnie realizowanej misji jednoczenia i umacniania więzi międzyludzkich, podkreślając nieocenione zasługi rozgłośni w budowaniu narodowej wspólnoty.

bDYvPQwZ
Z okazji jubileuszu przekazuję najlepsze życzenia oraz serdecznie pozdrawiam wszystkich pracowników i radiosłuchaczy. Życzę, aby rozgłośnia stale się rozwijała, unowocześniała i docierała ze swoim przekazem do nowych odbiorców, a jej głos był coraz bardziej słyszalny w przestrzeni publicznej. Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji umacnia i prowadzi całą radiową społeczność, a wszystkich twórców i redaktorów wspiera w realizacji najważniejszych przedsięwzięć – napisał minister edukacji.

Urodziny Radia Maryja. Oburzające słowa ojca Rydzyka i zawiadomienie do prokuratury

Sobotnie urodziny Radia Maryja były przedmiotem wielu kontrowersji. Na fotografiach z uroczystości widać, że kilkunastu uczestniczących w niej duchownych nie ma na sobie maseczek, bez maseczki przemawiali także ministrowie Ziobro i Błaszczak. Zawiadomienie do prokuratury złożyła w tej sprawie toruńska posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus.

Patrzyłam na to wszystko z obrzydzeniem, zresztą nie tylko ja. Każdego dnia na ulicach całej Polski zatrzymywani i spisywanie są ludzie, którzy pokojowo demonstrują w maseczkach po ulicach. Są sprawdzani ludzie, którzy chodzą do klubów fitness, centrów handlowych – czy mają maseczkę, czy jej nie mają. A tutaj w Toruniu odbywa się regularna impreza na 200 osób, na której nie było ani sanepidu, ani Policji i nikt nikogo o nic nie pyta – wskazała na konferencji parlamentarzystka.
bDYvPQxa

Na tym jednak nie koniec. Największy skandal wywołały słowa ojca Rydzyka, który podczas uroczystości usprawiedliwiał pedofilię w Kościele. Redemptorysta ocenił, że księża są ofiarami nagonki mediów i opinii publicznej.

To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył, a kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. (...) Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje – powiedział w sobotę dyrektor Radia Maryja, cytowany przez fakt24.pl.

Obejrzyj także: Burza po słowach o. Rydzyka w studiu WP. Mularczyk broni duchownego

bDYvPQxb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYvPQxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(476)
Olo
3 tyg. temu
Niedlugo uczniowie bedą sie uczyc z tych jego wypocin(wymiocin)
A kysz
3 miesiące temu
To ten facet umie pisać ? Ciekawostka.
rydzyk
3 miesiące temu
Obaj siebie warci !
bDYvPQxv
USA
5 miesięcy temu
A mial promili w wydychanym powietrzu jak to pisal ?????????
Grzes
5 miesięcy temu
Nawet człowiek nieszczęsny nie wie, że ziemia się pod nim usuwa...
Prorok
5 miesięcy temu
Przez sektę Rydzyka mitologia hebrajska przechodzi do historii. Im dłużej religia będzie w szkołach, tym szybciej to nastąpi.
ho, ho, ho
5 miesięcy temu
Chrześcijańskie wartości są, ja sama nazwa wskazuje, tylko chrześcijańskie, a nie uniwersalne, panie Czarnek. Mocno niedouczony minister.
"To jest...
5 miesięcy temu
straszne, co się dzieje". Nic dodać nic ująć. W dodatku od wieków i w sułtannach.
ada
5 miesięcy temu
Sami profesjonaliści haha
szok
5 miesięcy temu
KK to bardziej przypomina ku klux klan niz, religie ktora rozpaczal chrystus, ktory generalnie holdowal mega ubostwo i rownosci wszystkich ludzi, nasz ku klux klan propaguje ze nie wszyscy ludzie sa rowni, geje nie, inne kultury nie, i jest oke ze wybrani moga ulegac pokusie, nawet pedofili, ciekawe czy morderstwom tez..
Rydzyk
5 miesięcy temu
ma pokusy. Gulbinowicz miał pokusy. Ciekawe czy Morawiecki uległ pokusom Gulbinowicza
jerry
5 miesięcy temu
SYN NAPISAŁ DO OJCA
blacha
5 miesięcy temu
P R O Ś B A On w radyjku tak nadaje. Że mu kasy już nie staje. Do pierwszego ledwie trzyma. Czy to lato, jesień, zima. Więc zlitujcie się owieczki. I sięgnijcie w kieszoneczki. Dajcie kasę na radyjko. Telewizję, bizantyjko. Żeby media lewicowe. Nie mieszały wam dziś w głowie. Tylko u mnie prawda sama. Powiedziana jest od rana. • Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi.
bDYvPQxn
narka
5 miesięcy temu
R O C Z N I C A Na rocznicy się spotkali. We mszy świętej udział brali. Stoi premier, ministrowie. Inni także są posłowie. Wiernych tłumy tam przybyły. Bereciki nałożyły. Zacny ojciec, sam dyrektor. W słynnej szkole także rektor. Mszę odprawia, gości wita. I o kasę na mszy pyta. Bo na „Kler” dotacja była. A na szkołę się skończyła. Potem śpiewać trzeba było. „Abba ojcze” zanuciło. Setki wiernych tam w kościele. Z rządzącymi zaś na czele. Tam wierchuszka kraju mego. Pod habitem wielebnego. Śpiewa, tańczy, podskakuje. Ojciec zagra, rząd melduje. Wykonanie planu jego. Dopisz sobie, co takiego… • Powyższy tekst jest wymysłem autora i nie ma żadnego związku z ewentualnymi wydarzeniami rzeczywistymi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić