aktualizacja 

"Dobra kończę". Przypadkowe nagranie wypadku na DK92

411

Na DK 92 między Grońskiem a Lwówkiem doszło do bardzo niebezpiecznie wyglądającego wypadku. Kierowca samochodu osobowego wjechał wprost w bok rozpędzonej ciężarówki. Do sieci trafiło nagranie wideo, na którym widać dokładny przebieg zdarzenia.

"Dobra kończę". Przypadkowe nagranie wypadku na DK92
Przypadkowy świadek nagrał groźny wypadek. (Stop Cham, YouTube)

Niebezpieczne zdarzenie zostało nagrane na drodze krajowej nr 92. Autor po zarejestrowaniu materiału postanowił przekazać go kanałowi STOP CHAM. Filmik został opublikowany na YouTube. Wideo dla widzów o mocnych nerwach. Może być przestrogą dla innych kierowców.

Do wypadku na drodze wojewódzkiej doszło niespodziewanie. Zarówno kierowca ciężarówki, jak i nagrywający nie przypuszczali, że jadący prostopadłą, prowadzącą przez pola drogą mężczyzna, ich nie widzi. Aby włączyć się do ruchu, powinien się zatrzymać i ustąpić pierwszeństwa innym uczestnikiem ruchu drogowego.

Niestety kierujący volkswagenem z rozpędem wjechał wprost w bok ciężarówki. Po zderzeniu samochód kilkukrotnie obrócił się, a następnie wylądował na przydrożnym polu. Koła TIR-a straciły przyczepność i zaczęły odrywać się od asfaltu. W konsekwencji po chwili zarówno naczepa, jak i ciągnik przewróciły się na bok. Winnym spowodowania wypadku ewidentnie był kierowca osobówki.

"Dobra kończę"

Niebezpiecznie wyglądająca scena przeraziła nagrywającego. Autor filmu był w trakcie rozmowy telefonicznej, którą zdecydował się niezwłocznie przerwać, aby udzielić pomocy poszkodowanym.

Dobra kończę. Kończę, bo wypadek jest. Walnęli się przede mną - powiedział swojemu rozmówcy autor nagrania.

Z wiadomości, którą autor nagrania przesłał do kanału wynika, że sprawcą zderzenia był 63-letni mieszkaniec gminy Lwówek. Zarówno winowajca, jak i 58-letni kierowca ciężarówki z obrażeniami zostali zabrani do szpitala. Komentujący nie mogli uwierzyć, że 63-latek nie zauważył nadjeżdżających pojazdów.

Może mi ktoś powiedzieć, jak ale to jak można nie zauważyć jadącej ciężarówki? - zapytał internauta.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić