Kijów na tydzień przed wojną. Poruszające nagranie wideo

W ciągu ostatnich kilku dni niektóre budynki w Kijowie zostały zniszczone przez rosyjskie wojska. Na TikToku pojawiło się nagranie wideo, na którym jedna z obywatelek Ukrainy pokazała, jak wyglądała stolica na kilka dni przed atakiem.

Kijów na tydzień przed wojną. Poruszające nagranie wideo
Ukraińcy na kilka dni przed wojną prowadzili w Kijowie normalne życie (TikTok)

Wojna zawsze niesie za sobą ogromne straty i zniszczenia. Niestety jest tak również w przypadku agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Ataki bombowe, czy strzelaniny spowodowały uszkodzenia budynków w miastach na terenie całego kraju. Także w Kijowie. Codziennie w sieci pojawiają się kolejne fotografie nowych strat w infrastrukturze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jedna z ukraińskich internautek zwróciła uwagę, że jeszcze na kilka dni przed atakiem mieszkańcy Kijowa wiedli normalne życie. Na TikToku pojawiło się nagranie wideo, na którym widać życie stolicy Ukrainy w ciągu ostatnich przedwojennych dni. Zawarte w 25-sekundowym klipie nagrania pokazują, że Ukraińcy chodzili do restauracji, słuchali muzyki, a metro funkcjonowało zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a nie jako schron.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Warto zauważyć przywiązanie nagranych Ukraińców do narodowych barw. Niektórzy mieszkańcy Kijowa wiedząc o potencjalnym zagrożeniu ze strony Rosji udali się do centrum miasta z flagami, aby pokazać swojego ducha patriotyzmu. Manifestacje przebiegały jednak w bardzo pokojowy i spokojny sposób.

Zobacz także: Orędzie Putina. Jak zareagował Kijów? "Potwarz dla narodu ukraińskiego"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić