Gigantyczne kolejki. Ukraińcy chcą bronić ojczyzny

Podziel się:

Wśród ukraińskich cywilów zapanowała powszechna mobilizacja dotycząca wstępowania do wojska. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia z punków rekrutacji. Stoją przed nimi długie kolejki składające się z ludzi gotowych bronić ojczyzny przed rosyjską agresją.

Gigantyczne kolejki. Ukraińcy chcą bronić ojczyzny
Mieszkańcy Ukrainy masowo zgłaszają gotowość do obrony swojego kraju (Twitter.com, @InnaSovsun)

Gigantyczne kolejki pojawiły się m.in. w mieście Równe w zachodniej części kraju.

Kolejka do wojskowego biura rekrutacyjnego, w którym ludzie ubiegają się o zgodę na bronienie terytorium. Równe, dzisiaj – napisała na Twitterze parlamentarzystka Inna Sovsun na Twitterze.

Wielu Ukraińców jest gotowych bronić ojczyzny. W samym tylko Kijowie rozdano 18 tys. karabinów wraz z amunicją - poinformował minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Atak na Ukrainę. Ukraińcy chcą bronić swojego kraju przed rosyjską armią

Masowa mobilizacja obywateli stoi w sprzeczności z fałszywymi doniesieniami, jakie rozpowszechniają – na polecenie Kremla – prorosyjskie portale. Wśród fake newsów są m.in. twierdzenia, że ukraińscy żołnierze nie tylko masowo dezerterują z armii, lecz także nie stawiali oporu wobec rosyjskiej agresji.

W związku z atakiem Rosji mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat zakazano opuszczania kraju. O decyzji rządu poinformował na Facebooku Daniił Mieńszykow, szef lwowskiego urzędu celnego. Dodatkowo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wydał dekret, na mocy którego nastąpiła mobilizacja oficerów i żołnierzy wchodzących w skład rezerwy operacyjnej.

Pilne oświadczenie! Do wiedzy obywateli! Z powodu stanu wojennego mężczyźni – obywatele Ukrainy w wieku od 18 do 60 lat – nie mogą opuszczać naszego kraju – napisał Daniił Mieńszykow na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nie tylko Ukraińcy, którzy zdecydowali się na wstąpienie do armii, są gotowi do obrony przez agresją rosyjskich wojsk. Jak podaje portal NW", jeszcze na początku lutego cywile zaczęli masowo kupować broń z zamiarem wykorzystania jej do obrony terytorialnej oraz samoobrony.

Zobacz także: Zobacz też: Co na temat ataku na Ukrainę sądzą Rosjanie? Sonda uliczna w Moskwie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić