Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Kilka razy przejechał po psie. Sąd zmienił wyrok Rafała B. po bestialskiej zbrodni

404

Rafał B. dopuścił się popełnienia przestępstwa 1 czerwca 2019 roku. Za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem mieszkaniec Sycowa w woj. dolnośląskim stanął przed sądem. Na początku otrzymał karę dwóch lat prac społecznych. Teraz jego kara została zaostrzona.

Kilka razy przejechał po psie. Sąd zmienił wyrok Rafała B. po bestialskiej zbrodni
(Facebook.com)

Rafał B. skatował psa w trakcie wyjazdu służbowego. Kilkakrotnie z premedytacją przejechał zwierzęciu po brzuchu i łapach, a całe zdarzenie nagrał telefonem komórkowym. W wyniku obrażeń zwierzę zmarło.

Zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Kara Rafała B. została zaostrzona

Sprawę rozpatrzył Sąd Rejonowy w Myszkowie w województwie śląskim. Jak podaje "TVN 24", Rafał B. został wówczas skazany na dwa lata ograniczenia wolności. Otrzymał również nakaz wykonywania w tym czasy nieodpłatnych prac społecznych.

Sąd nakazał także Rafałowi B. zapłacenie 10 tysięcy złotych na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt "Animals". Musiał również pokryć 22 tysiące kosztów sądowych. Przez kolejne 10 lat nie będzie mu wolno posiadać zwierząt.

Zobacz także: Zobacz też: 130 szczurów w domu. Likwidacja dzikiej hodowli

Decyzja sądu została skrytykowana przez obrońców praw zwierząt. Doszło do złożenia apelacji i ponownego rozpatrzenia sprawy. Tym razem Sąd Rejonowy zaostrzył karę Rafała B., który usłyszał wyrok dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności.

Zgodnie z nowym orzeczeniem Rafał B. przez 15 lat nie będzie mógł trzymać żadnych zwierząt. Został również zobowiązany przez sąd do wypłacenia 10 tysięcy złotych Fundacji na rzecz Fundacji Bezdomnych i Skrzywdzonych Zwierząt Oleśnickie Bidy. Wyrok nie jest prawomocny.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić