Kilkadziesiąt razy wykorzystał i zgwałcił dziewczynkę. Zapadł wyrok w jego sprawie

182

Przed sądem w Toruniu zakończył się proces Roberta B. Mężczyzna był oskarżony o to, że kilkadziesiąt razy wykorzystał seksualnie i kilkukrotnie zgwałcił małą dziewczynkę. Jaki usłyszał wyrok?

Kilkadziesiąt razy wykorzystał i zgwałcił dziewczynkę. Zapadł wyrok w jego sprawie
Kilkadziesiąt razy wykorzystał i zgwałcił dziewczynkę. Zapadł wyrok w jego sprawie. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Robert B. został aresztowany w styczniu 2023 roku. Mężczyzna oskarżony jest o to, że doprowadził małoletnią dziewczynkę do wielokrotnego obcowania płciowego.

Używał też przemocy. Trzymał dziecko za ręce i uniemożliwiał wyswobodzenie się. Do gwałtu i innych kontaktów seksualnych dochodziło wielokrotnie od 2017 do 2022 roku na terenie Torunia i podtoruńskiej gminy Lubicz.

Robert B. pokazywał również małoletniej pornografię. Nie wiadomo kim, był oskarżony dla dziewczynki. Prokuratura nie ujawnia też jakichkolwiek danych na temat poszkodowanej, ze względu na jej dobro. W momencie popełniania zbrodni dziewczynka miała poniżej 15 lat.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Joanna Scheuring-Wielgus

Proces 41-letniego Roberta B. ruszył przed Sądem Okręgowym w Toruniu 13 września. Prokurator rejonowa Izabela Oliver wskazała w rozmowie z "Dziennikiem Toruńskim", że "sprawa jest wyjątkowo drastyczna".

Na uwadze mamy tutaj po pierwsze interes ofiary, czyli pokrzywdzonej małoletniej - podkreśliła.

Robert B. skazany. Jaki wyrok usłyszał?

Po kilku miesiącach zapadł wyrok w jego sprawie. Jak podkreśla pomorska.pl, Sąd Okręgowy w Toruniu uznał mężczyznę za winnego zarzucanych mu przez Prokuraturę Rejonową Toruń Wschód czynów. Skazany został za seksualne przestępstwa seksualne, opisane w art. 197 Kodeksu karnego (zgwałcenie), popełnione wobec osoby małoletniej.

Robert B. został skazany został na 8 lat bezwzględnego więzienia. Karę odbyć ma w systemie terapeutycznym. Pokrzywdzonej przez siebie dziewczynce ma zapłacić 30 tysięcy zł - tytułem częściowego zadośćuczynienia.

To nie koniec, bowiem Robert B. dostał zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 50 metrów i kontaktowania się w jakikolwiek sposób przez 9 lat. Po wyjściu na wolność ma też poddać się terapii uzależnień.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić