Kim Dzong Un chciał mieć własny kurort. Dziś mieszkają tam bezdomni

80

Nadmorski kurort nazwany "północnokoreańskim Benidormem" jest teraz opuszczony i wypełniony odchodami Ośrodek miał zostać zbudowany w pobliżu miasta Wonsan i otrzymał swoją nazwę po tym, jak podobno Kim Jong-un wysłał misję rozpoznawczą na hiszpańskie Costa Blanca w 2017 roku.

Kim Dzong Un chciał mieć własny kurort. Dziś mieszkają tam bezdomni
Wonsan było miejscem, gdzie testowano rakiety. (Getty Images)

Nadmorski kurort nazwany "północnokoreańskim Benidormem" miał powstać w pobliżu miasta Wonsan. W jego utworzenie podobno zaangażował się sam Kim Dzong Un, który zainspirował się hiszpańską Costa Blanką.

Opuszczony kurort Kim Dzong Una

Kim Dzong Un naciskał na wykonawców, aby cały kurort powstał w bardzo krótkim czasie. Ostateczny termin oddania budynków do użytku przeniesiono z kwietnia 2020 roku na październik 2019 roku. Później ponownie go zmieniono, ale wszystkie plany pokrzyżowała pandemia COVID-19.

Jak przekazuje Daily NK dziś cały kurort jest opuszczony i nikt nie wykonuje żadnych prac. Budynki niszczeją, są wypełnione śmieciami i odchodami. Mieli tam zamieszkać "kkotjebi" – co w Korei Północnej oznacza osoby bezdomne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oskarża o zdradę. Łukaszenka grozi śmiercią
Budynki nie różnią się niczym od toalet, a odchody są wszędzie pozostawione przez kkotjebi" – powiedział informator Daily NK.

Informator dodał, że taki stan rzeczy pewnie długo się nie utrzyma. Domyśla się, że plany otwarcia kurortu mogą powrócić, a wtedy do pracy zostaną zaangażowani lokalni mieszkańcy.

Ostatecznie ludność prowincji Kangwon zostanie zmobilizowana. Praca i pieniądze zostaną zmarnowane na ten projekt, a nikt nie wie, kiedy zostanie otwarty ani czy rzeczywiście przyjadą turyści - dodał informator.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić