aktualizacja 

Kim Dzong Un chudnie w oczach. "Je coraz mniej"

96

Agencja rządowa Korei Północnej opublikowała niedawno nowe zdjęcia, na których widać, że koreański dyktator znów wyraźnie stracił na wadze.

Kim Dzong Un chudnie w oczach. "Je coraz mniej"
Kim Dzong Un chudnie w oczach. Ma poważne problemy? (YouTube)

To nie pierwsze spekulacje na temat stanu zdrowia przywódcy Korei Północnej. Już w listopadzie media informowały, że w ciągu ostatnich miesięcy Kim Dzong Un schudł około 20 kilogramów.

Według ekspertów NK News mogło to być spowodowane poważną chorobą. Istnieje też stanowisko, że dyktator dobrowolnie przeszedł na dietę lub przeszedł operację zmniejszania żołądka, ponieważ jego nadwaga była zbyt dużym zagrożeniem dla zdrowia.

Kim Dzong Un coraz rzadziej pojawia się publicznie. Agencja rządowa opublikowała niedawno nowe zdjęcia, na których widać, że koreański dyktator znów wyraźnie stracił na wadze. Fotografie zostały zrobione na kluczowym spotkaniu partii rządzącej, na którym podejmowano decyzje polityczne ws. COVID-19.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kwestie zdrowotne to nie jedyny problem koreańskiego przywódcy. Korea Północna zmaga się z narastającymi kryzysami gospodarczymi spowodowanymi przez blokady związane z pandemią oraz sankcjami związanymi z programem broni jądrowej.

Władze w Pjongjangu starają się opanować rosnące ceny towarów, a braki lekarstw przyspieszyły szerzenie się chorób. Brakuje nawet papieru do drukowania pieniędzy.

Przywódca w żałobie

Przypomnijmy, że w wieku 101 lat zmarł najmłodszy brat Kim Ir Sena, "ojca założyciela" Korei Północnej. Obecny przywódca Kim Dzong Un "wysłał wieniec pogrzebowy i wyraził największy żal z powodu jego śmierci.

Zobacz także: Kolejny wniosek Ziobry. "Przyznał się do błędu"?
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić