o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Kim Dzong Un jest pewny. "Nie będzie już wojny na tej ziemi"

62
Podziel się

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un powiedział, że wierzy, iż w jego kraju już nigdy nie będzie wojny, ponieważ broń jądrowa zapewnia mu bezpieczeństwo.

Kim Dzong Un jest pewny. "Nie będzie już wojny na tej ziemi"
Kim Dzong Un twierdzi, że broń jądrowa jest gwarantem bezpieczeństwa (PAP, EPA, KCNA)
bDpmJjOZ

27 lipca Kim Dzong Un wygłosił przemówienie z okazji 67. rocznicy podpisania rozejmu, który zakończył wojnę koreańską. Przywódca Korei Północnej powiedział, że broń nuklearna pozwoli jego krajowi obronić się "przed jakąkolwiek presją i zagrożeniami militarnymi ze strony imperialistów i wrogich sił".

Dzięki naszemu niezawodnemu i skutecznemu samoobronnemu odstraszaniu nuklearnemu nie będzie już wojny na tej ziemi, a bezpieczeństwo i przyszłość naszego kraju będą zapewnione na zawsze - powiedział Kim Dzong Un, cytowany przez Koreańską Centralną Agencję Prasową.
bDpmJjPb

Korea Północna od lat określała pogoń za bronią jądrową jako formę samoobrony mającą na celu powstrzymanie prób inwazji lub zmiany reżimu. Ale niektórzy eksperci twierdzą, że broń jądrowa umożliwia Kim Dzong Unowi przyjęcie bardziej wrogiej i wojowniczej polityki, jednocześnie odstraszając przeciwników od reagowania na agresję.

Jednak najnowsze komentarze przywódcy KRLD przypominają, jak trudno będzie zawrzeć umowę o denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Negocjacje w tej sprawie między Koreą Północną a USA znajdują się obecnie w impasie.

Zobacz także: Korea Północna znowu grozi. Zapowiada zemstę na swoim sąsiedzie

bDpmJjPh
bDpmJjPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
WiXeeD
4 miesiące temu
Smutna prawda jest taka, że ma rację. Ukraina zrzekła się broni atomowej w zamian za "gwarancje" zachodnich mocarstw i Krym. Wszyscy wiemy ile te "gwarancje" okazały się warte...
Man
4 miesiące temu
Kraje posiadające broń jądrową zabraniają jej posiadania innym, ale same się jej nie pozbędą. Więc nie mają moralnego prawa bronić innym dążenia do jej zdobycia.
Pop
4 miesiące temu
Nic mu ta broń nie pomoże nadchodzi Armagedon i usunie z ziemi głupich ludzi na zawsze Amen
bDpmJjPD
Polsze
4 miesiące temu
Ma rację, kto ma broń jądrową temu ciężko będzie odebrać ziemie. Rosja czy USA kilkadziesiąt poukrywanych jednostek z możliwością wystrzelenia głowic nuklearnych na lądzie i pod wodą. Myślicie że jakby zaczęli przegrywać to by tego nie użyli?. A Polska? Polską się mogą podzielić bo przecież w odwecie nie mamy takiej siły jak bomba atomowa.
ggeejjttss
4 miesiące temu
Wojny nie będzie bo DIABEŁ Z WHO wypowiedział całemu światu
Najnowsze komentarze (62)
Madmax
4 miesiące temu
Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny? Prawda, bo już nie będzie komu wojować.
Syn Una
4 miesiące temu
CIA,MOSAD,KGB etc teraz Wy będziecie czyścić nam buty!A tak na marginesie, gdyby PIS zechciał dołączyć do Nas i iść pod jednym sztandarem,"to zła się nie ulęknę "
kpiarz
4 miesiące temu
Nie widać gdzie się kończy Kim a gdzie zaczyna fotel
Kameleon
4 miesiące temu
To niestety nie jest śmieszne ale prawdziwe ,broń jądrowa zapewnia krajowi który ją posiada bezpieczeństwo i bardzo skutecznie odstrasza.Problem że mocarstwa światowe swoje porachunki załatwiają najczęściej daleko poza swymi granicami
muchozol
4 miesiące temu
Facet bredzi.Tam nie potrzeba wojny. Głód zrobi swoje.
Noigitara!
4 miesiące temu
No cóż,gruby ma rację, zachód nie naciśnie guzika ani nie wjedzie do Korei bo wie,że tłuścioch może ich posłać na tamten świat....geniusz🤣
If kc 8
4 miesiące temu
"Kiedy będą mówić o pokoju wtedy właśnie będą się przygotowywać do Wielkiej wojny"
fogart
4 miesiące temu
No i oczywiście ma rację. Nigdy nie podejrzewałem tow. Kima o chęć wywołania ogniska zapalnego czy to na płw. koreańskim czy to gdzieś w świecie. To mainstream spowodował, że wszyscy uwierzyli w jego awanturniczą osobowość. Zapewne pamiętacie artykuły o "zaawansowanych przygotowaniach" ataku na Koreę Płd, USA ba nawet Europę a przecież to wszystko były bzdety aby Was przestraszyć "wielkimi zębami" Kima bo nie chodzi o wojnę ale o to, że KRLD jako kraj o systemie komunistycznym będzie miał wszędzie SWOJE zdanie... w przeciwieństwie do polskiej polityki gdzie silne więzy mamy z USA i WB, dwoma krajami anglosaskimi przeciwnymi Unii Europejskiej, które niekoniecznie muszą posiadać takiego wasala jak Polska ale... jeśli się podkłada... to czemu nie...
bDpmJjPv
Pieniądz
4 miesiące temu
Prawda jest taka, ze obce mocarstwa a w zasadzie koncerny będą za wszelką cene chciały tam wejsć i zrobić kapitalizm/demokrację. zawładnąć krajem, tylko dlatego utzymuje się tam biedę społeczności, żeby rynek był bardziej spragniony, Lidla, iphona i reszty zachodniego syfu... ONI NIGDY NIE ODPUSZCZA! A wykupione przez koncerny media robią z obrońcy SWOJEGO włąsnego kraju najgorszego tyrana. Taka jest smutna prawda, więc trzeba brac poprawkę na te wszystkie kontrolowane "doniesienia" medialne!
Ted
4 miesiące temu
Polska powinna miec broń atomową , wtedy nie potrzebne byli by amerykanie , sprzet i inne cuda.
dżoana
4 miesiące temu
Można stworzyć wirusa który atakuje komputery nie podłączone do sieci a także wyłączyć zasilanie wrogowi i wtedy broń atomową można sobie wsadzić tam gdzie majstra można pocałować...
Testo
4 miesiące temu
Przekaz jak w TVP Info
Jdjdjd
4 miesiące temu
Niech żyje Korea Północna. Wreszcie ktoś się skutecznie postawił bandytom z USA
Pop
4 miesiące temu
Jak tylko ludzie ogłoszą pokój to przyjdzie na nich zagląda jak złodziej w nocy i nie ujdą zostaną usunięci z ziemi na zawsze a na ziemi na wieki będą żyli ludzie żyjący zgodnie z wolą Boga Amen
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić