Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Wielki kryzys w Korei Płn. Zdjęcie Kim Dzong Una obiegło świat

229
Podziel się:

Kim Dzong Un otwarcie mówi o tym, że w kraju zapanował głęboki kryzys. Jednocześnie mieszkańcy są wolni od jednej troski – nie muszą obawiać się o utratę pracy. Jak zapewniają członkowie rządu, w Korei Północnej nie istnieje bezrobocie.

Wielki kryzys w Korei Płn. Zdjęcie Kim Dzong Una obiegło świat
Kim Dzong Un daje mieszkańcom Korei Północnej przykład, że nie wolno migać się od ciężkiej pracy (Getty Images, API/Contributor)

Na temat problemu bezrobocia – a raczej: jego braku – wypowiedział się Kim Dzong Nam. Jest on dyrektorem departamentu Ministerstwa Pracy w rządzie Korei Północnej. Jak zapewnił w wywiadzie udzielonym północnokoreańskiemu reporterowi, rodacy nie muszą obawiać się o zatrudnienie.

Wszystkie osoby pracujące w naszym kraju prowadzą stabilne życie zawodowe, wolne od zmartwień o swoje zatrudnienie. Uważam, że to zasługa polityki pracy prowadzonej przez państwo – zapewnił Kim Dzong Nam (KCNA Watch).

Korea Północna – bezrobocie nie istnieje w tym kraju?

Jak podkreślił Kim Dzong Nam, zapewnienie mieszkańcom stabilnego zatrudnienia należy do priorytetów rządu. Wytłumaczył, że jest to możliwe m.in. dzięki regularnemu zbieraniu danych odnośnie rynku pracy oraz odgórnym regulacjom. Rząd stara się, aby każdy z Koreańczyków mógł realizować się w zadaniach zgodnych z jego predyspozycjami.

Państwo co roku (...) sporządza plan podziału siły roboczej według sektorów gospodarki narodowej i regionów, zgodnie z (...) podziałem siły roboczej według płci, wieku, kondycji fizycznej, poziomu wiedzy technicznej oraz umiejętności, aby pracownicy mogli w pełni wykorzystać swoją kreatywność i zdolności – wyjaśnił Kim Dzong Nam (KCNA Watch).

Kim Dzong Nam zapewnił, że jeśli Koreańczycy stają się niezdolni do dalszej pracy, państwo nie pozostawia ich samych sobie. W takiej sytuacji mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony rządu, a jeśli ich stan jest szczególnie poważny – otrzymują rentę. Dotyczy to zarówno osób wykonujących zawody fizyczne, jak i umysłowe.

Jeśli pracownicy umysłowi lub fizyczni tracą zdolność do pracy, (...) państwo przyznaje im tymczasowe dotacje. (...) W przypadku, gdy ten czas przekracza 6 miesięcy, otrzymują rentę zgodnie z państwowym systemem ubezpieczeń – tłumaczył Kim Dzong Nam (KNCA Watch).
Zobacz także: Zobacz też: Kim Jo Dzong. Cały świat patrzy na nią. To ona miałaby przejąć władzę w Korei Północnej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(229)
Ciekawy
rok temu
Ten z łopatą, to Holownia ?
biks
rok temu
a czego on tam tak szuka, przekopać się chce, może szuka kreta
KimBymBył
rok temu
I wszyscy mają szelki, widać że rząd pomaga, żeby nie spadały z nich portki, choć zapewne do sceny wybrano najlepiej odżywionych. A nie wystarczyłoby rozstrzelać tych tęgich - widać że kradną !
Gruby IV
rok temu
Schudł nieborak, czy mi sie wydaje ...?
Emeryt
rok temu
W KL Auschwitz też wszyscy mieli pracę.
JOKA
rok temu
GDYBY JAREK DOSTAWAŁ ROZKAZY OD NIEGO A NIE Z KREMLA TO U NAS TEŻ BY BEZROBOCIA NIE BYLO
normalnyu
rok temu
Prawie jak u nas ale Naczelnik z łopatą nawet pozować nie jest w stanie. Dwa szczęśliwe kraje na świecie
Anioł
rok temu
Prawdziwy Naczelnik !
***** ***
rok temu
O to niebawem w piso komuniekatolskiej będzie.
janek
rok temu
ile tam płacą? moze warto emigrować?
Janek
rok temu
Jaki kryzys ? wszyscy mają robotę, nie ma co narzekać ! w Państwie PiSowskim też dygnitarze partyjni żyją jak pączki w maśle, a reszta ma po prostu pracować !
Max
rok temu
Czemu nie wierzę w ani jedno słowo?
dad
rok temu
takiej Polski chce Kaczyński pod wadzą PIS z nim na czele
ObywatelPisan...
rok temu
Jedna partia z prezydentem, jedna gazeta, jeden TVPis, jeden NETPis, mam nadzieję, że szybko dogonimy Kima.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić