Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Klamka zapadła. Maseczki nadal obowiązkowe

91
Podziel się:

Po 30 kwietnia nadal będzie trzeba zasłaniać twarz. Gdzie maseczki będą obowiązkowe? Kiedy najnowsze rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w tym zakresie straci ważność?

Klamka zapadła. Maseczki nadal obowiązkowe
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Paul Yeung)

Aktualnie nie trzeba nosić maseczek w sklepach, urzędach, kinach czy komunikacji zbiorowej. Warto jednak pamiętać, że nadal są miejsca, w których zasłanianie twarzy jest absolutnie konieczne.

Chodzi o apteki czy wszelkie budynki, w których prowadzona jest działalność lecznicza, takie jak szpitale oraz przychodnie. Ministerstwo Zdrowia ponadto zaleciło używanie maseczek wszędzie tam, gdzie występują duże skupiska ludzkie.

Rozporządzenie mówiące o nowych zasadach miało wygasnąć 30 kwietnia. Tak się jednak nie stało. Zostało ono bowiem przedłużone do 31 maja 2022 roku.

Obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką w aptekach, przychodniach i w szpitalach zostanie utrzymany - podkreślał rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, cytowany przez "Fakt".

Kara za brak maseczki. Ile wynosi?

Za brak maseczki można otrzymać mandat. Warto zatem pamiętać o tym, by zasłaniać twarz wszędzie tam, gdzie jest to nadal konieczne.

Za niedostosowanie się do tego obowiązku można zapłacić od 20 zł do 5 tys. zł. Sam policjant jest upoważniony do nałożenia mandatu w wysokości 1000 zł. O wyższych sankcjach decyduje sąd.

Zobacz także: Nowa metoda podawania leków. Rewolucyjna technologia opracowana przez polską firmę
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Rufus
4 tyg. temu
Ja jestem antyszczepem i od dwóch lat chodzę do pracy gdzie połowa pokoju w którym siedzę jest zaszczepiona. I jakoś nikt się mnie nie boi, podajemy sobie ręce, siedzimy 8 godzin w jednym pokoju, żyjemy normalnie. O covidzie dawno już przestaliśmy gadać, bo znudziło nam się już z niego żartować.
ThorPL
4 tyg. temu
Ludzie pogońcie tą socjalistyczną swowłocz z Polskiego sejmu! Koniec totalitaryzmu i o2 niech opublikuje wreszcie skale ludobójstwa polaków: ponad 200 tyś. od początku epidemii przeziębienia!
fefe
4 tyg. temu
wojna nie wystarczy żeby trzymać plebs za pysk
qaz
4 tyg. temu
w sklepie chodzimy bez maseczki a w aptece w masce absurd idąc do lidla jest setka ludzi w pomieszczeniu a aptece jest klient i aptekarz sklep jak inne
Długa pamięć
4 tyg. temu
Towarzysz Włodek, Tygrysek i Oskar lobbowali za wprowadzeniem w Polsce nazistowskiego zamordyzmu sanitarno-segregacyjnego i nieskończone preparowanie wszystkich Polaków.
Fakt
4 tyg. temu
Dr Putin w ciągu jednego dnia uzdrowił świat z urojonego zagrożenia zastępując je realnym.
Wielki Reset
4 tyg. temu
Plandemia po wuju - ze średnim wynikiem śmiertelności na poziomie 0,27% zmienili definicję pandemi z liczby ofiar na liczbę pozytywnych testów.
Witek
4 tyg. temu
niezbyt rozgarnięci jadą po maseczkach a powinni jechać po tych którzy z najazdem gości nie wprowadzili ich obowiązku wszędzie
Zuka
4 tyg. temu
Dość tresury pod płaszczykiem mniemanej pandemii: Dane GUS / nie mylić z telewizyjną propagandą / mówią jednoznacznie w 2020 roku zanim wprowadzili obłęd na Covid umarło niecałe 400 osób po wprowadzeniu w 2021 r obostrzeń na Covid umarło ponad 900 osób. Uwaga maseczki szkodzą a nie chronią przed świrusem?
Sto
4 tyg. temu
Kiedy ty ministru za dychę odejdziesz.
wwwrrty
4 tyg. temu
I co z tym ryblem, którym mieliśmy palić w piecu ??? , w ciągu 60 dni zyskał 100% na wartości. Kolega dla żartu kupił rubli za 2 tyś zł , a po dwóch miesiącach ma 4 tys.zł , czyli 100 % zysku !!! , teraz żałuje , że nie wziął kredytu na jakieś pół miliona zł , to teraz by miał okrągły milion, po odliczeniu kosztów kredytu i odsetek za 2 miesiące , na czysto by zarobił jakieś 480 tys. zł !!!
Andrzej
4 tyg. temu
Co już Chazarzy znowu opracowali przeciwko ludności Polskiej. Niemiec, Izrael i USA. Czym teraz będą nas truć.
antyfan
4 tyg. temu
To i tak debilizm, który już dawno powinien zniknąć.
obs
4 tyg. temu
Co się stało ? przestali ganić Niedzielskiego i PIS za epidemię COVID.Zahamowali epidemię a totalni milczą-ani słowa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić