Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Kłótnia księży w Żabce. Duchowny próbował rzucić się pod koła samochodu

295
Podziel się:

W Poznaniu doszło do kolejnej awantury z udziałem księdza Michała Woźnickiego. Duchowny zaczął w sklepie utarczkę słowną z innym księdzem. Następnie usiłował rzucić się pod koła kierowanego przez niego samochodu. Media obiegło nagranie ukazujące cały incydent.

Kłótnia księży w Żabce. Duchowny próbował rzucić się pod koła samochodu
Ksiądz Michał Woźnicki usiłował rzucić się pod koła samochodu (Twitter)

Sprzeczka między księżmi wywiązała się w poniedziałek 27 czerwca w sklepie Żabka przy ul. Woronieckiej w Poznaniu. Na drobne zakupy wybrał się w cywilnym ubraniu – koszuli i krótkich spodenkach z łańcuchem – ksiądz Dawid Nowak. Naprzeciwko mieści się dom zakonny salezjanów.

Na opublikowanym w mediach społecznościowych filmie widać, że w pewnym momencie do sklepu wchodzi w sutannie ksiądz Michał Woźnicki. – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – pozdrawia zgromadzonych.

Klienci i sprzedawca milczą, więc duchowny zwraca się bezpośrednio do osób znajdujących się w sklepie. – Państwo nic nie odpowiadacie, a ten pan jest księdzem i też nie odpowie – mówi, wskazując na ks. Nowaka. – Bo się nie przyznaje do Pana Jezusa. To wyznanie posoborowe – podkreśla. Ubrany po cywilnemu duchowny przeprasza sprzedawcę za zaistniałą sytuację.

Niech ksiądz przeprasza rodziców, że tak go wychowali – strofuje go ks. Woźnicki. Wtóruje mu ministrant nagrywający całe zdarzenie: – Najpierw Pana Boga proszę przeprosić – mówi.

Poznań. Awantura księży na ulicy. "Nerwy puszczają, nie?"

Na tym jednak utarczka się nie kończy. Ks. Nowak płaci za zakupy i usiłuje wyjść ze sklepu. W przejściu przepycha się z ministrantem. Kiedy udaje mu się wyjść na ulicę, zaczyna gonić go ks. Woźnicki.

W końcu obaj duchowni docierają do bramy domu zakonnego. Woźnicki usiłuje zablokować przejście. Zostaje jednak odepchnięty przez Nowaka.

Nerwy puszczają, nie? – zwraca się do niego ze śmiechem ubrany po cywilnemu duchowny.
To raczej żal, litość po prostu – odpowiada Woźnicki.

Nowak wsiada do czarnego samochodu stojącego na podwórzu i otwiera bramę przy pomocy pilota. Woźnicki staje jednak przed maską samochodu. Nowak trąbi i lekko trąca zderzakiem Woźnickiego. Ten jednak nadal usiłuje blokować wyjazd, tak jakby chciał, aby drugi duchowny go potrącił. Uskakuje dopiero w momencie, gdy Nowak dodaje gazu.

Nagranie lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. To bowiem kolejny odcinek awantur między duchownymi z Poznania.

Ksiądz-buntownik nie chce opuścić zakonu. Sprawą zajmuje się Watykan

Ks. Michał Woźnicki został jakiś czas temu usunięty z zakonu za nieposłuszeństwo. Mimo to, w nielegalnej kaplicy w domu zakonnym cały czas odprawia msze po łacinie. Obraża przy tym nie tylko społeczność LGBT oraz Żydów, ale także byłych współbraci, biskupów oraz papieża.

Salezjanie uzyskali niedawno prawomocny wyrok eksmisyjny. Czekają obecnie, aż Woźnickiego usunie z ich zakonu komornik.

Michał Woźnicki cały czas pozostaje księdzem katolickim. Jakiś czas temu podjęto decyzję o całkowitym usunięciu go ze stanu duchownego. Sprawą zajmuje się Watykan, jednak proces postępuje niezwykle powoli.

Obejrzyj także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(295)
Wielebny
miesiąc temu
Pewnie poszło o prawo pierwszej nocy z ministrem
-faceci w cze...
miesiąc temu
Jeden kontrowersyjny, drugi w cywilkach i tatuażem na nodze- niby też ksiądz
Babilon.....
miesiąc temu
KTO PRAWDĘ GLOSI TEN NIEPOKÓJ WSZCZYNA.....
Fretka
miesiąc temu
Naprawde nie umiecie sie go pozbyc????? Piotrowski by umial.
ks. Marek
miesiąc temu
Jeszcze ktoś tu siedzi, czy wam nie warto tracić rzeczy na nic nieznaczące wydarzenia, jak wam nie wstyd nie posiadać przynajmniej tej czwórki dzieci, czasu na takie rzeczy by nie było? Prawda w oczy kole POkolenie i ich rodziców , co nie chodzą do kościoła a śmią krytykować Kościół Święty! Skąd ta ich bezczelność się bierze w Polakach i brak pokory? Bóg zapłać †
młody
miesiąc temu
Dobrze że nie doszło do gwałtu tego w czarnej kiecce na panu w aucie.
Jom
miesiąc temu
Dla mnie normalne, że ksiądz wchodząc powie Niech będzie pochwalony.... Dobre wychowanie wymaga odpowiedzieć niewierzący zwykłym Dzień dobry, a księdzu Na wieków... Jeśli ksiądz wstydzi się tego,to niech przestanie być księdzem.
sondor
miesiąc temu
Wymysły zalane betonem fanatycznym i to nam wciskają jako prawdę uduchowioną. Bo wg nich oni byli w piekle, niebie, ba nawet czyściec zwiedzali i wiedzą wszystko, nie wiedzą jednego kto był na tych wycieczkach i kto to widział naocznie!!!
JA.
miesiąc temu
Normalka, mocno wierzący jeden i drugi.
Really?
miesiąc temu
Czy ten co to wszystko nagrywa, wie że służy szatanowi??? Rodzice na pewno dumni 😉
Op7
miesiąc temu
KSIĄDZ WOŹNICKI JEST DIABŁEM I SZATANEM, ZŁEM WCIELONYM
Tak??
miesiąc temu
Szatan jest w stanie ubrać się we wszystko, w szaty pokory, szaty modlitwy, szaty grzecznego i czystego księdza, ale NIGDY nie ubierze się w szaty posłuszeństwa, i tu właśnie mamy taki przypadek, dziękuję dobranoc.
Piotr
miesiąc temu
Ksiądz Woźnicki demaskował właśnie obłudę innego kapłana, żyjącego w grzechu. Ma rację że napomina go do opamiętania. Został przez niego najechany, wyraźnie to widać.
piup
miesiąc temu
To musiała być ciekawa zmiana dla pracowników tej żabki :D
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić