Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Selezjanie mają problem. Takiego procesu jeszcze w Polsce nie było

80
Podziel się:

Sąd wydał prawomocny wyrok zezwalający na eksmisję ks. Michała Woźnickiego z domu Salezjanów w Poznaniu - informuje "Gazeta Wyborcza". Przez rządowy zakaz, wprowadzony na czas pandemii ksiądz nie może być jednak wydalony z mieszkania. Dlaczego?

Selezjanie mają problem. Takiego procesu jeszcze w Polsce nie było
Były salezjanin ks. Michał Woźnicki został wydalony ze zgromadzenia za nieposłuszeństwo w sierpniu 2018 r. (YouTube)

Były salezjanin ks. Michał Woźnicki został wydalony ze zgromadzenia za nieposłuszeństwo w sierpniu 2018 r. Mimo to nie chce opuścić domu zakonnego w Poznaniu. Salezjanie zgłosili sprawę do sądu o wydanie eksmisji duchownego.

W zajmowanym pomieszczeniu w zakonie ks. Woźnicki urządził prywatną kaplicę, gdzie wygłasza kazania (ksiądz podlega karze suspensy, nie wolno mu więc sprawować sakramentów świętych). Ks. Woźnicki zasłynął z ostrych komentarzy pod adresem innych duchownych i znanych osób. To on jakiś czas temu nazwał Marylę Rodowicz "spróchniałą matroną".

Przed rokiem poznański sąd orzekł o eksmisji księdza. Wyrok nie był prawomocny. Ks. Woźnicki tymi słowami zareagował na decyzję sądu: "wyrok wydano w imieniu masońskiej Rzeczpospolitej, z emblematem masońskiego orła. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni"

Przez rządowy zakaz ksiądz nie opuści domu zakonnego

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza" kilka dni temu sąd oddalił apelację ks. Woźnickiego, a wyrok eksmisyjny się uprawomocnił. Jak się jednak okazuje, pandemia chroni go obecnie przed eksmisją. W marcu ubiegłego roku rząd bezterminowo bowiem zakazał eksmisji z lokali mieszkalnych. Przepis miał chronić tych, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w trakcie pandemii, przez co nie mają środków na opłatę mieszkania.

Właściciele mieszkań nie mogą pozbyć się lokatorów, gdyż rząd wciąż nie wycofał zakazu - podaje "GW". Salezjanie mają więc związane ręce i nie mogą pozbyć się z domu zakonnego ks. Woźnickiego. Gdyby nie rządowy zakaz w eksmisji duchownego pomógłby komornik. Jak podaje "GW" to był pierwszy w Polsce proces o eksmisję księdza z domu zakonnego.

Poznański sąd prawomocnie nakazał duchownemu wyprowadzkę. Co więcej, stwierdził, że nie przysługuje mu prawo do lokalu socjalnego.

Będziemy czekać, aż rząd znów zezwoli na eksmisje - tłumaczą salezjanie w rozmowie z "GW".
Zobacz także: Duży spadek PiS. Ekspert wskazuje dwa powody
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
eryk
6 miesięcy temu
No cóż, prawda boli!
burak
6 miesięcy temu
..."Społeczeństwo będzie kontrolowane przez elity pozbawione wszelkich tradycyjnych ograniczeń. Takie elity nie zawahają się przed wykorzystaniem najnowszych technologii dla własnych celów, aby wpływać na opinię ludzi i utrzymywać społeczeństwo pod ciągłą kontrolą.[...] Prof. Zbigniew Brzeziński 1970 rok.
figo
6 miesięcy temu
Swietny temat dla p. Sekelskiego,przekrety i afery selezjan.
joannaelżbiet...
6 miesięcy temu
Nie wypowiadajcie się dzienikarzyny jak nie znacie tematu.Niech P.Żytnicki z wyborczej zamilczy lub stanie w obronie w/w Księdza Woźnickiego.RODACY KAMRACI jak przejmiemy władze a mam nadzieję ,że to niebawem to was wszystkich rozliczymy za te plandemię podtrzymywaną w mendiach.Tak za to,że mnie youtube zamilczał i nie zwiększał zasięgi.Tak a co nie może o mnie być głośno,tak mam parcie na szkło ,a co nie mogę mieć?Będą mnie tu od pychy wyzywać!A prawda która głoszę to co nie powinna się nięść!
123
6 miesięcy temu
Znam ich bardzo dobrze jak podstępem za plecami 2014 roku doprowadzili do likwidacji mojej szkoły..nie liczyli się z nikim i nie obchodziło ich, że 80 pracowników szkoły zostanie bez pracy...wszystko załatwione z uśmiechem na twarzy i ze słowem bożym na ustach...szuje jakich mało
Sebastian
6 miesięcy temu
Wiele prawdy mówi choć jest bardzo nerwowy.
trwoga
6 miesięcy temu
Za takie słowa o Maryli to powinni go skazać na dożywocie. A za poglądy, że masoni rządzą na kolejne dożywocie. Artykuł otwiera oczy jak straszny jest kler. Nie mam złudzeń, bo podparte to wszystko jest najwyższym autorytetem samej GW.
zma
6 miesięcy temu
P.S. Co do Rodowicz to się z pewnością nie myli !!
zma
6 miesięcy temu
Takie to miłosierdzie braci zakonnych !! Klika i sekta a nie żaden kościół Boży !!!
Butapren
6 miesięcy temu
Żeby iść na księdza trzeba mieć ciasną czapkę a na zakonnika to tylko lgbt
Jesuslovesu
6 miesięcy temu
Jezus Chrystus jest Drogą, Prawdą, Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przez Niego. Nie ma innego pośrednika. Niech Jezus Ci błogosławi, zaufaj Mu, oddaj swoje życie - a On się tym zajmie :módl się nawróć się i uwierz w ewangelię
hehh
6 miesięcy temu
Najbardziej mnie dziwi szybkość w jakim zapadł wyrok o eksmisje.
Katolik!!!
6 miesięcy temu
Ksiądz postanowił mówić prawdę to stał się niewygodny! Takich cwaniaków jak rydzyk powinno się wywalać na bruk!!!! A nie tych co mówią prawda!!!!
Niki
6 miesięcy temu
Ksiądz nieposłuszny wydalony, ksiądz pedofil jest ok i jest kryty. Ksieze masz już swoje lata i powinieneś wiedzieć ze Czarna mafia nie odpuszcza
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić