Kobieta dała mu kosza. Szok, czym jej zagroził

16

Ten mężczyzna z Zabrza (woj. śląskie) nie potrafił pogodzić się z rozstaniem. 47-latek nachodził swoją byłą partnerkę i regularnie ją zastraszał. Miarka się przebrała, gdy szaleniec zagroził kobiecie, że... obleje ją kwasem. Przerażona zabrzanka zaalarmowała policję. Teraz furiat nie wywinie się już od odpowiedzialności karnej.

Kobieta dała mu kosza. Szok, czym jej zagroził
Dała mu kosza. Szok, czym jej zagroził. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, DAREK11)

O sprawie poinformowała właśnie Komenda Miejska Policji w Zabrzu. Okazuje się, że 47-latek i jego była już partnerka poznali się we wrześniu tego roku. Uczucie wydawało się tak płomienne i silne, że bardzo szybko ze sobą zamieszkali. Z czasem niestety czar prysł i przestało im się układać.

Kobieta miała dość partnera, więc zdecydowała się na rozstanie. Poinformowała go, że to koniec. 47-latek wpadł w szał, gdy się o tym dowiedział. Nie akceptował tej decyzji. Regularnie nachodził ukochaną i jej groził. Chciał, by dała mu jeszcze jedną szansę. Zabrzanka pozostawała jednak nieugięta.

Kobieta dała mu kosza. Szok, czym jej zagroził

W końcu 47-latek posunął się do naprawdę ohydnej groźby. Powiedział kobiecie, że obleje jej twarz kwasem. Przerażona ofiara, bojąc się ataku, zgłosiła się na policję. Mundurowi od razu zajęli się furiatem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: High League: Grupa pseudokibiców wdarła się na trybuny i wszczęła bójkę!

Został on zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Tam postawiono mu zarzuty. Decyzją sądu trafił teraz na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Tutaj 47-latek poczeka na swój proces sądowy. Grozi mu nawet do trzech lat za kratkami.

To nie koniec rewelacji. Agresor miał bowiem wcześniej swoje za uszami. "Mężczyzna w przeszłości był już karany za uporczywe nękanie, za co odbywał karę w systemie dozoru elektronicznego" - podaje Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

Mundurowi przypominają przy okazji, na czym polega groźba karalna. "Jest to grożenie innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub na szkodę osoby dla niej najbliższej. Warunkiem jest to, że groźba wzbudza w osobie, do której została skierowana lub której dotyczy, uzasadnioną obawę, że będzie spełniona" - podają funkcjonariusze.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić