Kobieta znalazła to na plaży. Zaskakujące, ile jest warte w Hiszpanii i Portugalii

76

Na niecodzienne znalezisko natknęła się na plaży pewna mieszkanka Walii. Shell Longmore odkryła na brzegu stworzenie do złudzenia przypominające demogorgona, czyli monstrum z serialu "Stranger Things". Okazuje się, że tajemnicze stworzenie, może być warte fortunę.

Kobieta znalazła to na plaży. Zaskakujące, ile jest warte w Hiszpanii i Portugalii
Mieszkanka Walii podzieliła się ze światem przerażającym odkryciem (Facebook, Shell Longmore)

Shell Longmore dokonała zaskakującego odkrycia na plaży Bennar w pobliżu Dyffryn Ardudwy w północno-zachodniej Walii. Kobieta udostępniła zdjęcie znaleziska w mediach społecznościowych. Na fotografii widać, że wyrzucone na brzeg stworzenie ma osiem niecodziennie zakończonych ramion.

Monstrum jak z koszmaru. Myślałam, że widziałam już wszystko, a potem zobaczyłam właśnie to. Byłam w ogromnym szoku. Wygląda bardzo dziwnie, ale jest też na swój sposób piękne – opisała kobieta w rozmowie z brytyjskimi mediami.

Znalazła na plaży tajemnicze stworzenie. W Hiszpanii i Portugalii płacą za nie krocie

Internauci natychmiast porównali tajemnicze stworzenie do demogorgona, stwora z serialu "Stranger Things". Okazuje się jednak, że wyrzucone na plażę monstrum nie ma nic wspólnego z popularnym serialem Netfliksa.

Znalezione zwierzę to kaczenica, należąca do skorupiaków z rodziny wąsonogów. W wielu krajach uchodzą one za nie lada przysmak. W Hiszpanii czy Portugalii kilogram mięsa kaczenic może kosztować nawet 350 euro (ok. 1,6 tys. zł). Do ich łowienia zatrudniani są specjalni rybacy, zwani percebeiros.

Jak czytamy w książce "Animals: From Mythology to Zoology" Michaela Allaby'ego, skorupiaki te mają specjalne miejsce w religii chrześcijańskiej. Były one niegdyś spożywane przez wiernych w trakcie ścisłego postu. Nie były bowiem postrzegane "ani jako mięso, ani jako zrodzone z mięsa".

Niecodzienne odkrycie u wybrzeży Walii. "Podobno są naprawdę pyszne"

Media społecznościowe zalała fala komentarzy na temat niecodziennego odkrycia u wybrzeży Walii. Część internautów zdawała się przerażona wyrzuconym na brzeg stworzeniem. Nie zabrakło jednak komentarzy, że autorka powinna wzbogacić się na swoim znalezisku.

Podnieś je i sprzedaj na lokalnym targu rybnym – zwrócił się do autorki zdjęcia jeden z internautów.
Podobno są naprawdę pyszne – dodała kolejna osoba.

Obejrzyj także: Monstrum w weneckich kanałach. To wideo robi wrażenie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić