Kolejna ofiara wyzwania z TikToka. 12-latka nie żyje

142

12-letnia Milagros z Argentyny jest kolejną ofiarą wyzwania, które zapoczątkowano na TikToku. Rodzina nie może pogodzić się ze stratą i przekonuje, iż dziewczynka została zmuszona przez rówieśników do nagrania tego filmiku. W sprawie jej śmierci wszczęto śledztwo.

Kolejna ofiara wyzwania z TikToka. 12-latka nie żyje
12-latka zginęła wykonując wyzwanie z TikToka. (Facebook, Pixabay)

Do tragicznych zdarzeń doszło 13 stycznia w mieście Capitán Bermudez w prowincji Santa Fe w Argentynie. 12-letnią Milagros Soto znaleziono w jej pokoju z pętlą na szyi. Była martwa.

12-latka ofiarą wyzwania z TikToka

12-latka brała udział w popularnym na TikToku "Blackout challenge", który polega na podduszaniu się do momentu utraty przytomności. O wyzwaniu było głośno w mediach już kilkakrotnie, a lekarze ostrzegali, że podobne zachowania mogą prowadzić do wielu poważnych konsekwencji m.in. omdleń czy uszkodzeń mózgu.

Dziewczynka miała do wyzwania poodchodzić dwukrotnie, ale bezskutecznie. Dopiero za trzecim razem udało jej się zacisnąć pętlę na szyi, jednak zrobiła to tak mocno, że nie potrafiła jej zdjąć. Nagranie z tego zdarzenia podobno się zachowało, ale nie zostało nigdzie udostępnione. Ciotka ofiary Laura Luque powiedziała PressJam, że 12-latka została do wyzwania zmuszona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 11-latek potrącony na przejściu w Rypinie. Wszystko zarejestrował miejski monitoring

Ciotka Milagros jest przekonana, że ktoś zastraszał dziewczynkę i kazał jej wyzwanie wykonać. Nie wierzy, że 12-latka zdecydowała się na to sama, ponieważ zawsze była spokojną i grzeczną uczennicą.

Wydaje mi się, że ktoś ją do tego zachęcił. Bardzo cierpiała z powodu zastraszania - mówi ciotka ofiary.

Władze rozpoczęły dochodzenie i sprawdzą, czy oskarżenia ciotki są słuszne. Milagros nie jest jedyną nastolatką, która straciła życie, biorąc udział w tym wyzwaniu. Bloomberg Businessweek opublikował pod koniec listopada 2022 roku dane, z których wynika, że wyzwanie doprowadziło do śmierci co najmniej 20 dzieci w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Rodziny kilkorga zmarłych dzieci pozwały TikToka. 1 lipca 2022 roku do Sądu Okręgowego Hrabstwa Los Angeles wpłynął pozew, z którego wynika, że winny śmierci 8-letniej Eriki Waltor oraz 9-letniiej Arriani Jaileen Arroyo jest algorytm aplikacji. Oddzielny pozew złożyła matka 10-latki z Pensylwanii. Nylah Anderson także powiesiła się biorąc udział w wyzwaniu.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić