Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Dziewczynka nie przeżyła. Rodzice pozywają chińskiego giganta

91
Podziel się:

"Blackout Challenge" to niebezpieczne wyzwanie na TikToku, które zyskuje popularność wśród najmłodszych. Dzieci i nastolatkowie, które biorą w nim udział, wstrzymują oddech aż do utraty przytomności. Zrozpaczeni rodzice pozwali popularną platformę.

Dziewczynka nie przeżyła. Rodzice pozywają chińskiego giganta
Arriani Jaileen Arroyo - jedna z ofiar zabawa promowanej na TikToku. (Facebook)

O "Blackout Challenge" zrobiło się głośno na początku roku, po tym jak w efekcie tej zabawy zmarł Joshua Haileyesus, który miał zaledwie 12 lat. Chłopiec użył sznurowadła, które owinął wokół szyi i zaciskał tak długo, aż stracił przytomność. Nieprzytomnego chłopca w łazience znalazł jego brat bliźniak.

Poprzez nieodpowiedzialne wyzwanie na TikToku, umierają kolejne dzieci. Jak podkreśla "Daily Mail", w Stanach Zjednoczonych zmarły m.in 8-letnia Erika Waltor oraz 9-letnia Arriani Jaileen Arroyo. Obie w Milwaukee po próbie podduszenie się do nieprzytomności.

Rodziny zmarłych dzieci upierają się, że żadna z dziewczyn nie miała skłonności samobójczych, a przyczyną śmierci jest fakt, że podjęły próbę "Blackout Challenge". Rodziny zamierzają walczyć przeciwko TikTokowi, dlatego w piątek 1 lipca 2022 roku do Sądu Okręgowego Hrabstwa Los Angeles wpłynął pozew, z którego wynika, że winny śmierci Waltor oraz Arroyo był algorytm TikToka.

Rodzice dzieci są reprezentowani przez Social Media Victims Law Center i pozwali TikToka oraz odpowiedzialną za aplikację chińską korporację ByteDance. Pozew dotyczy rzekomego ukrywania przez najpopularniejszą aplikację zagrożenia wynikającego z korzystania z programu.

W grudniu głośno było o 10-letniej Nylah Anderson z Pensylwanii, która weszła do szafy i powiesiła się na pasku od torebki. W ten sposób chciała powtórzyć "Blackout Challenge". Tawainna Anderson, która jest matką tragicznie zmarłej dziewczynki, także pozwała TikToka i firmę ByteDance.

TikTok bez wątpienia wiedział, że śmiertelne wyzwanie "Blackout Challeng" rozprzestrzeniało się za pośrednictwem ich aplikacji i że ich algorytm specjalnie proponował "Blackout Challenge" nawet dzieciom - twierdzi Centrum Prawa Ofiar w Mediach Społecznych.

TikTok odpiera zarzuty

TikTok w oświadczeniu napisał, że filmy promujące niebezpieczne wyzwania naruszają wytyczne dla społeczności i są natychmiastowo usuwane. Firma twierdzi również, iż jej główna aplikacja jest przeznaczona dla osób powyżej 13 roku życia, chociaż obsługuje również wersję aplikacji przeznaczoną dla młodszych użytkowników.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(91)
Gosc
miesiąc temu
Takie rzeczy tylko w Ameryce. Wystarczy się z tamtad wyprowadzić i się będzie uleczonym.
Cytrynka
miesiąc temu
Tak to jest jak pokolenie w tych czasach jest wychowywane smartfonami i tabletami, a nie podwórkiem jak dawniej. Dziecko głupieje i tak się dzieje, że jest podatne na sugestie typu wstrzymaj oddech itp.
123
miesiąc temu
Jak ma się głupie i puste dziecko to nic się na to nie poradzi.
OMG
miesiąc temu
trzeba pozwać jeszcze producenta szafy,paska i sznurka
Michał
miesiąc temu
Śmierć dzieci to straszna tragedia, ale często wynika z błedów wychowawczych rodziców, a pozywanie tiktoka jest dla mnie próbą wzbogacenia się na ich śmierci. Idąc tokiem myślenia rodziców, powinni oni podać do sądu również producenta szafy, pasków i sznurówek.
Karamba
miesiąc temu
Nie ma to jak znakomity przyklad selekcji naturalnej, tiktok odsiewa plew od zboża ;)
Matka pilnują...
miesiąc temu
Chciałam tylko podkreślić, że tiktok to platforma dla osób powyżej 13rż.
USAtysfakcjon...
miesiąc temu
Jak nic algorytm pójdzie siedzieć hahahaha. Śmieszny kraj łykają wszystko jak młode pelikany,a później pretensje mają do garbatego że ma dzieci proste.
...
miesiąc temu
Czasami myślę że chińczycy mają plan przejęcia ludzkości. I w pewnym sensie się to sprawdza...
bartek
miesiąc temu
taki jest świat na zimei ludzie się zabijają na wszelaki spósb nazizm jest hitleryzm na marsie jest normalność
Andy Pandy
miesiąc temu
Pamiętam jak na obozie harcerskim prawie 20 lat temu z chłopakami bawiliśmy się podobnie. Jeden wstrzymywał oddech doprowadzajac do niedotlenienia mózgu opierajac się o drzewo, a drugi w tym samym czasie naciskal mu na klatke piersiową robiąc masaż serca i doprowadzajac do parosekundowej utraty przytomności podczas której traciło się poczucie czasu (kilka sekund bycia nieprzytomnym wydawało się paroma godzinami) oraz czasem miało się halucynacje. Dzieci są głupie.
I tyle w tema...
miesiąc temu
Poważana kandydatura do nagrody Darwina
MAGA
miesiąc temu
Ale przecież to świadome działanie chińskiej firmy w porozumieniu w komunistyczna władza, tiktok ma ogłupiać zachodnie dzieci i robić z nich imbecyli i niedorozwojów w przeciwieństwie do dzieci i młodzieży z Chin.
Buki
miesiąc temu
Ile piwek wypijesz za 500+ ? Niektórzy skończyli na cmentarzu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić