Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Kolejna wpadka Rosjan. Wykorzystali... amerykański myśliwiec

Podziel się:

Rosyjska propaganda co rusz gubi się we własnych poczynaniach. Kolejny dowód - plakat w jednym z rosyjskich miast. Obrazek wspiera wojnę, a w tle pojawia się... amerykański myśliwiec F/A-18.

Kolejna wpadka Rosjan. Wykorzystali... amerykański myśliwiec
Kolejna wpadka Rosjan. Wykorzystali... amerykański myśliwiec (Twitter)

Rosja od lat rozsiewa propagandę w swoim kraju. Używa do tego najczęściej telewizji państwowej, która obecnie ukrywa prawdziwe działania i intencje Rosji w Ukrainie. Po lutowej inwazji unikano nawet słowa "wojna", zamiast tego mówiono o "specjalnej operacji wojskowej", której celem mieli być "naziści".

W internecie roi się od filmów zmanipulowanych przez Rosjan. Najczęściej w mocno nieudolny sposób. W mediach społecznościowych krąży plakat, który pojawił się w Woroneżu w Rosji.

Na plakacie widzimy żołnierza, a na górze znaną w Rosji symbolikę "Z" oraz śmigłowiec. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Gdy dokładniej przyjrzymy się obrazkowi, to widzimy na nim... amerykański myśliwiec F/A-18.

To amerykański ponaddźwiękowy wielozadaniowy samolot pokładowy US Navy, wprowadzony do służby pod koniec lat 90. jako powiększona i unowocześniona wersja. Niedawno takie samoloty zostały przerzucone przez Stany Zjednoczone do bazy lotniczej w Łasku w Polsce, a ich zadaniem jest wsparcie wschodniej flanki NATO oraz "wzmocnienie możliwości odstraszania w Litwie i w Polsce".

Nieudolna propaganda

Propaganda w Rosji działa na masową skalę. Po wybuchu wojny w kraju zlikwidowano niezależne media, a wszelkie protesty przeciwko wojnie są szybko tłumione. Wprowadzono też karę 15 lat więzienia za "fałszywych informacji" i "dyskredytację sił zbrojnych".

Na antenie kremlowskiej telewizji pojawił się niedawno m.in. temat Finlandii, która - wraz ze Szwecją - złożyła wniosek o przystąpieniu do NATO, czym naraziła się Kremlowi. Wcześniej w kłamliwy sposób dyskutowano na temat potencjalnego ataku na Polskę.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić