aktualizacja 

Kolejne grupowe zwolnienia w Krakowie. Setki osób stracą pracę

79

To niestety już kolejna międzynarodowa korporacja w Krakowie (woj. małopolskie), jaka od początku 2024 roku rozpoczęła grupowe zwalnianie pracowników. Chodzi o firmę Octopus Energy Kraków, w której w najbliższym czasie pracę straci blisko aż trzysta osób. Szczegóły dosłownie jeżą włos na głowie.

Kolejne grupowe zwolnienia w Krakowie. Setki osób stracą pracę
Zwolnienia grupowe w krakowskiej firmie. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, Marcin Tryc)

Choć nie skończył się nawet jeszcze pierwszy kwartał 2024 roku, to już widać, że aktualna sytuacja na rynku pracy nie jest najlepsza. Wielu zatrudnionych drży o posady. Okazuje się to nie bez powodu. Otóż od początku stycznia br. aż trzy spore firmy z Krakowa (woj. małopolskie) zaczęły grupowo zwalniać pracowników.

Kolejne zwolnienia w Krakowie. Setki osób stracą pracę w Octopus Energy Kraków

Redukcje etatów najpierw objęły zatrudnionych w korporacji Aptiv i PepsiCo. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", teraz do nich dołączył również Octopus Energy Kraków przy ul. Pawiej (to dawny Shell Energy Retail, część koncernu Shella zajmująca się rynkiem detalicznym w handlu energią elektryczną).

W tym miesiącu (marzec 2024 roku) zwolnionych zostanie tam aż 270 osób. Posady stracą niestety pracownicy z działów: obsługi klienta, finansowego oraz tzw. business operation.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Anna Wendzikowska komentuje nagłe zwolnienia w "Dzień dobry TVN". Bała się kiedyś o swoją pozycję?
Jak Octopus przejął nas w grudniu nie było informacji, że zamierzają nas zwolnić. Oświadczyli tylko, że w styczniu powiedzą, co będzie dalej. I na początku stycznia dowiedzieliśmy się, że nas zwalniają - podała dla "Gazety Wyborczej" pracownica z krakowskiego biura.

- Na szczęście w odróżnieniu na przykład od Aptiv przebiega to w cywilizowany sposób - dodawała inna osoba.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", zwalnianym pracownikom oferowany jest ustawowy okres wypowiedzenia. Otrzymują oni ponadto równowartość czterech miesięcznych pensji.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić