Kolejne uderzenie w Rosję. Hollywoodzkie studio podjęło decyzję

The Walt Disney Company, w związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, wstrzymuje premiery filmów w Rosji. Studio z Hollywood podkreśla także, że zaangażowało się w pomoc humanitarną dla uchodźców z Ukrainy.

Kolejne uderzenie w Rosję. Hollywoodzkie studio podjęło decyzję
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
Biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję na Ukrainę i tragiczny kryzys humanitarny, wstrzymujemy premiery filmów w Rosji, w tym nadchodzący film "To nie wypanda" od studia Pixar - przekazał rzecznik firmy The Walt Disney Company w poniedziałek, 28 lutego.

W komunikacie dodano, że "przyszłe decyzje biznesowe będą podejmowane w oparciu o zmieniającą się sytuację".

Amerykańska korporacja środków masowego przekazu i rozrywki, założona w 1923 r. przez braci Roya i Walta Disneya, poinformowała także, że zaangażowała się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

W międzyczasie, biorąc pod uwagę skalę pojawiających się kryzysów uchodźczych, współpracujemy z naszymi partnerami z organizacji pozarządowych, aby zapewnić uchodźcom pilną i inną pomoc humanitarną - poinformował Disney.

Mimo że sprzedaż biletów w Rosji nie jest tak ogromna jak w Chinach, to wciąż jest to dochodowy rynek dla Disneya. Film "Spider-Man: Bez powrotu", wyprodukowany razem z Sony, zarobił w Rosji ponad 50 milionów dolarów.

The Walt Disney Company jest pierwszym studiem z Hollywood, które zajęło tak zdecydowane stanowisko wobec działań rosyjskiego przywódcy. Warner Bros w tym tygodniu będzie wyświetlać w Rosji film "Batman".

Zobacz także: Ekspert z podziwem o ukraińskich żołnierzach. "To naprawdę fenomen"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić