aktualizacja 

Kolejne wyznania dezertera Emila Cz. Mówi o upijaniu i tajemniczych zabójstwach

891

Były żołnierz 16. Dywizji Zmechanizowanej Emil Cz., który zdezerterował na Białoruś, udzielił kolejnego już wywiadu białoruskim dziennikarzom. Zdradza w nim nowe informacje dot. rzekomych zabójstw wśród żołnierzy polskiej armii.

Kolejne wyznania dezertera Emila Cz. Mówi o upijaniu i tajemniczych zabójstwach
Emil Czeczko uciekł na Białoruś. (YouTube)

Emil Cz. to były żołnierz 16. Dywizji Zmechanizowanej, który zdezerterował na Białoruś. Kariera wojskowa 25-latka wisiała na włosku z powodu problemów z prawem. Jak donoszą media, to był prawdopodobny powód jego ucieczki za wschodnią granicę. Teraz wypowiedzi Emila Cz. są narzędziem białoruskiej propagandy.

W rozmowie z dziennikarzami wyznał, że nie mógł znieść bezwzględności Polaków wobec migrantów na granicy. Miał być też świadkiem zabójstwa jednego z obcokrajowców. W kolejnej rozmowie dla białoruskiej telewizji opowiedział o rzekomych strzelaninach wśród polskich żołnierzy.

Wiem o 10 przypadkach (zabójstw). Dowódcy wojska dawali nam rozkaz, że mamy jechać ze strażą graniczną na patrol. Upijali nas prawie do nieprzytomności i dawali nam broń. Z rana człowiek nie był pewien czy strzelał w nocy do ludzi - mówi na nagraniu Emil Cz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Polska prokuratura zajęła się sprawą byłego żołnierza. Policja próbuje ustalić miejsce jego pobytu, by postawić odpowiednie zarzuty. Emilowi Cz. za samą dezercję grozi do 10 lat więzienia. Gen. br. Tomasz Piotrowski przekazał mediom, że służby zrobią wszystko, by Emil Cz. poniósł odpowiednią karę.

Zobacz także: "Zadziwiająca sprawa, że taki żołnierz został dopuszczony do takich czynności". Gen. Bieniek o dezerterze
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić