Kolejny problem Bidena. Jego przyjaciel został zatrzymany

59

Wielebny Kevin O'Brien od 15 lat pozostaje w bliskich relacjach z obecnym prezydentem Stanów Zjednoczonych i jego bliskimi. Jednak w ostatnim czasie jezuita, który prowadził mszę inaugurującą kadencję Joe'go Bidena, stał się przedmiotem śledztwa. Z jakiego powodu?

Kolejny problem Bidena. Jego przyjaciel został zatrzymany
Joe Biden nie będzie zachwycony. Jezuita, który jest dobrym przyjacielem jego rodziny, ma poważne problemy (Getty Images, Chip Somodevilla , Staff)

Wielebny Kevin O'Brien obejmuje stanowisko rektora Uniwersytetu Santa Clara w Kalifornii. Jednak ze względu na prowadzone w jego sprawie śledztwo jezuita był zmuszony udać się na urlop.

Przyjaciel Joe'go Bidena w tarapatach. Co miał zrobił wielebny Kevin O'Brien ?

John Sobrato, przewodniczący Rady Powierniczej Uniwersytetu Santa Clara, przedstawił oficjalne oświadczenie na temat zarzutów, które wysunięto wobec wielebnego O'Briena. Nie sprecyzował jednak, o jakie konkretnie przestępstwa chodzi. Zdradził jedynie, że przyjaciel Joe'ego Bidena miał dopuścić się – w otoczeniu osób dorosłych – zachowań, które nie są zgodne z ustalonymi przez zakon jezuitów protokołami.

Przewodniczący zapewnił również o pełnym wsparciu dla osób, które zechciały podzielić się swoimi doświadczeniami z wielebnym Kevinem O'Brienem. Zgodnie ze słowami Johna Sobrato przyjaciel Joe'go Bidena ściśle współpracuje ze śledczymi prowadzącymi niezależne dochodzenie w jego sprawie. Zebrane przez nich dowody zostaną przedstawione Radzie Powierniczej Uniwersytetu Santa Clara.

Wielebny Kevin O'Brien objął stanowisko rektora w lipcu 2019 roku. Przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych poznał w okresie pracy w kolegium jezuickim na Uniwersytecie Georgetown. Studenci oraz absolwenci Santa Clara nie kryją zaskoczenia całą sytuacją,

Nie jestem pewien, co się dzieje, czuję się naprawdę zszokowany. Z tego co wiem, jest [O'Brien - przyp. red.] przez wszystkich lubiany – powiedział Norman Kline, jeden z członków kolegium, w rozmowie z "New York Post".
Zobacz także: Zobacz też: USA. Joe Biden prezydentem. Witold Waszczykowski: może się zmienić klimat spotkań
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić