Koncert Zenka Martyniuka w teatrze. Pracownicy są oburzeni

236

Zenon Martyniuk wystąpi na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Koncert organizuje TVP z okazji walentynek. Pracownicy teatru nie kryją oburzenia tym faktem.

Koncert Zenka Martyniuka w teatrze. Pracownicy są oburzeni
Zenek Martyniuk (YouTube)

TVP Łódź zapowiedziało "walentynkowe widowisko". W Teatrze Wielkim w Łodzi ma się odbyć spektakl muzyczny, którego główną gwiazdą będzie nie kto inny, jak Zenek Martyniuk. Na sali nie będzie publiczności, jednak wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję publiczną.

Głos w sprawie zabrał sam piosenkarz. Martyniuk przyznał, że lubi grać w tego typu miejscach. Zapowiedział również, że zagra dla swoich fanów przed telewizorami.

Lubię grać w takich miejscach. Mój jubileusz, 30-lecia pracy artystycznej, zorganizowano w białostockiej Operze Podlaskiej. Teatr Wielki w Łodzi jest świetnym miejscem. Choć nie będzie publiczności, zagramy dla naszych fanów, którzy w sobotni wieczór zasiądą przed telewizorami - przyznał Martyniuk.

Równie pozytywnie do wydarzenia nie podchodzą pracownicy łódzkiego teatru. Jeden z nich skomentował całą sprawę w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Anonimowo przyznał, że występ wokalisty disco polo to wstyd dla instytucji, w której pracuje.

Wstyd jak nie wiem. Mogli chociaż nie używać nazwy "Teatr Wielki" - powiedział pracownik placówki.

Dyrektor Stachura nic nie wiedział

Okazuje się, że dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi nie wiedział, kto ma wystąpić. W rozmowie z "GW" tłumaczył, że TVP wynajęła scenę na koncert, bez podawania szczegółów. Dodał również, że przez pandemię koronawirusa i brak działalności wyjątkowo musi myśleć o artystach. Dariusz Stachura przyznał jednak, że muzyka disco polo to nie jego klimaty.

Nie wiedzieliśmy, kto wystąpi (...) Nie znam się na muzyce rozrywkowej. Lubię tańczyć, ale tango i walca - przyznał dyrektor Stachura.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ruszyły szczepienia nauczycieli
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić