Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OPM
|

Remont domu. Można dostać ponad 50 tys. zł zwrotu. Co trzeba zrobić?

38
Podziel się:

Każdy, kto remontuje dom, może uzyskać gigantyczny zwrot w PIT 2021, a to przekłada się nawet na 53 tys. zł. Wszystko dzięki uldze termomodernizacyjnej, jak ją uzyskać?

Remont domu. Można dostać ponad 50 tys. zł zwrotu. Co trzeba zrobić?
Ulga termomodernizacyjna. Można dostać nawet 53 tys. zł zwrotu (Getty Images, SolStock)

Zbliża się rozliczenie podatków PIT 2021 za 2020 rok. Można od nich odliczyć ulgę termomodernizacyjną, a kwota robi wrażenie, bo jej górny limit to aż 53 tys. zł.

W poprzednim roku Polacy odpisali sobie ponad 3 mld zł od podatków. Ulgę możemy uzyskać w momencie składania zeznania podatkowego, wypełniamy określane pola i do 53 tys. zł kosztów możemy sobie odpisać. Jestem przekonany, że będzie to jedna z najbardziej popularnych ulg - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW.

Ulga termomodernizacyjna przysługuje podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Jak precyzują przepisy, dotyczy to nie tylko budynków wolnostojących, ale też domów w zabudowie bliźniaczej, szeregowej czy grupowej. Nie dotyczy jednak mieszkańców bloków.

Zobacz także: Program "Stop smog". Kto i na co może liczyć? W grze nawet 100 proc. dofinansowania

Ulga polega na odliczeniu wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego od podstawy obliczenia podatku.

Mowa o wydatkach poniesionych m.in. na zakup fotowoltaiki czy kotła gazowego, a także materiałów budowlanych wykorzystanych do termomodernizacji. To również dopłaty na wymianę okien, drzwi czy ocieplenia.

Dotyczy to jednak wyłącznie remontu już istniejącego budynku. Z ulgi termomodernizacyjnej nie można korzystać w przypadku budynku będącego w budowie.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 tys. zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Sylwia
rok temu
My postanowiliśmy zająć się rozpadającym domem po dziadkach. Dobrze, że mieliśmy super ekipę z Nadzór Konieczny, którzy zajęli się kosztorysem budowlanym, bo chyba nigdy by nam się nie udało.
MATA
rok temu
Czytam czytam i nie wierzę brak podstawowej wiedzy o podatkach artykuł jest o uldze podatkowej A nie o dotacjach!
Ania
rok temu
Czy można skorzystać z tej ulgi przy modernizacji budynku, który do tej pory był budynkiem gospodarczym, a chcemy zrobić w nim mieszkanie. Budynek stoi od wielu już lat (wymiana dachu, okien, fotiwoltanika).
Rozczarowany ...
rok temu
Zwrot tak ale tylko ułamek wydatków przykład kolektory koszt 7100 zwrot 1200 i jeszcze trzymać faktury 5 lat bo mogą kontrolować rządowa propaganda jak to niby dają tylko ludzie nie chcą nie potrafią korzystać wystarczy napisać że to tylko 17% kosztów można odliczyć
1234
rok temu
Oszusci,wszystko jest tylko TV,bo w realu nic
Dann
rok temu
Proszę czytajcie ze zrozumieniem.Mowa o wydatkach poniesionych m.in. na zakup fotowoltaiki czy kotła gazowego, a także materiałów budowlanych wykorzystanych do termomodernizacji. To również dopłaty na wymianę okien, drzwi czy ocieplenia.Jest to ulga termomodernizacja dla budynków już istniejących.
Leonidas 54
rok temu
Żeby dostać dotację za wymianę pieca trzeba mieć znajomości inaczej trzeba zapomnieć o dotacji.Wymieniłem w 2019 na kocioł gazowy i zero dotacji.Papierów, załatwiania co niemiara.Pomiary przed wymianą i po wymianie nie gwarantowały dostania dotacji.Jedna wielka ściema.
Leonidas 54
rok temu
Żeby dostać dotację za wymianę pieca trzeba mieć znajomości inaczej trzeba zapomnieć o dotacji.Wymieniłem w 2019 na kocioł gazowy i zero dotacji.Papierów, załatwiania co niemiara.Pomiary przed wymianą i po wymianie nie gwarantowały dostania dotacji.Jedna wielka ściema.
Rolek
rok temu
Witam serdecznie, ten artykuł to stek bzdur i kłamstw. Starałem się o to i może jest to możliwe ale nie dla normalnych ludzi. Szkoda czasu i pieniędzy 🤪
Batumi
rok temu
Czy na termo modernizację domu, w którym nie jest się zameldowanym, ale jest się właścicielem też?
Masza
rok temu
A dlaczego tylko ci z domków. W spółdzielniach też płacimy fundusz remontowy i w ramach albo nieraz trzeba dopłacić ocieplamy budynki. Znowu tylko dla bogaczy z domków zwroty. Nierówne traktowanie obywateli to już norma w tym kraju.
Gastrolog
rok temu
Zwrócić !?, to może morawiecki na ... dywan
Wkur..
rok temu
A dlaczego tylko domków a mieszkańcy bloków są gorsi? Jak zwykle w tym kraju są lepsi i gorsi.
Danonek 45
rok temu
Tak tylko tytuł zły bo tu chodzi o ulgę na wykonanie ocieplenia budynków, woltaiki itp. A nie malowanie kuchni, pokoi czy wymianę kibla jak tu znamy plują 🤣🤣,czas ściągnąć gmniaki aby wiedzą była jasna. Ja tylko proszę o kontrolę NIK skąd mają kasę na takie remonty nawet jak wezmą pożyczki to z czego pkaca jak biadalą że nie mają z czego żyć, a tu tyle kasy wydają na tak drogie remonty. Pierwsza wskaże w kilku gminach lubuskiego takich oszustów co mają firmy i wystawiają lewe faktury bo urzędasy to rodzina ubecka. Czas składać zawiadomienia ale nie w tych rejonach😀
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić