Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wielkie zmiany! Cała Polska w czerwonej strefie

134
Podziel się

Podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach. Mają one związek z gwałtownym wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce.

Wielkie zmiany! Cała Polska w czerwonej strefie
(PAP)
bEJrnboB

W piątek w Polsce odnotowano nowy rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 zakażeniach i 153 zgonach. Łącznie w Polsce stwierdzono 228 318 przypadków koronawirusa i 4172 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus. Rząd ogłosił nowe obostrzenia

W związku z gwałtownym wzrostem zakażeń premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Cała Polska od soboty zostanie objęta strefą czerwoną. Dotychczas największe obostrzenia dotyczyły 152 powiatów, a 228 powiatów należało do strefy żółtej.

bEJrnboD

Szkoła podstawowa w klasach od IV do VIII będzie działać w trybie zdalnym. Jednocześnie w godzinach 8-16 dzieci poniżej 16. roku życia może wychodzić z domu tylko pod opieką osoby dorosłej.

Od soboty lokale gastronomiczne i restauracje będą zamknięte. Dozwolona będzie jedynie sprzedaż jedzenia na wynos i z dowozem. Premier podkreślił, że to obostrzenie ma obowiązywać przez dwa tygodnie, ale może zostać przedłużone.

W spotkaniach, imprezach, zebraniach i zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Wyjątek stanowią osoby, które razem mieszkają oraz spotykają się w celach zawodowych.

bEJrnboJ

Premier wystosował apel do seniorów powyżej 70. roku życia, by w miarę możliwości nie wychodzili z domów. Zapowiedział, że powstanie Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Sanatoria zostaną zamknięte, ale jest możliwość dokończenia już rozpoczętych turnusów.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że skutki wprowadzonych obostrzeń będą widoczne za 10-14 dni. Jeśli okaże się, że nie będą one wystarczająco skuteczne, rząd będzie wprowadzał kolejne ograniczenia. Morawiecki zapowiedział, że branże, które zostały zamknięte, otrzymają rekompensaty. Szczegóły mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach.

bEJrnboK
Te obostrzenia są poważne, ale liczę na to, że gospodarka będzie dalej pracować na obrotach szybszych niż wiosną - powiedział premier.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik rządu zdradza: będzie dodatkowe wsparcie dla poszkodowanych branż

bEJrnbpe
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(134)
Antykomuch
12 miesięcy temu
Polska jest już od 1945 roku cała czerwona , nic nowego pinkio nie wymyślił.
Robol
12 miesięcy temu
Kupujcie namioty,bo mieszkania zabiorą wam dla żymian,banderowców i muslinów ...To się będzie działo !!!
Obywatel
12 miesięcy temu
W calej europie mamy korona wirus , i jest naprawde zle. Mieszkam i pracuje niemczech, czytam rozne opinie i oczywiscie komentarze zwyklych ludzi na ten temat. Czytajac wasze posty i komentarze w polskich mediach mozna tylko jedno powiedziec , nie pasujecie do tej europy. Jestescie bez dyscypliny , arogancja, wulgaryzmy i wszechobecne chamstwo . Przykre to , ale prawdziwe
bEJrnbpf
Prawda
12 miesięcy temu
Dziennie jest robionych 50 tysięcy testów na Koronę i 22% jest zarażonych czyli średnio 12 tyś ludzi ma kwarantannę i pytam się po co to robić...?! Skoro w całej Polsce jest prawie 38 milionów ludzi i skoro 22% ludzi wyłapali że ma wirusa to czyli jakieś 8 milionów ludzi ma Covida-19 i chodzą po całej Polsce i zarażają wszystkich, czy to jest praca czy do sklepu czy transport publiczny wszędzie i tak będzie wirus więc co wam to da że będą obostrzenia skoro i tak to nic nie da...!!! Jedyne co mogło by pomóc to zrobienie testów w jeden dzień dla wszystkich Polaków i wtedy można zatrzymać wirusa...!!! A tak to co robicie jest nic nie warte i rujnujecie gospodarkę i ludzie w końcu nie wytrzymają i obalą wasz rząd!!!!!!!!!!!!!!
zaniepokojony
12 miesięcy temu
W wyniku zmowy światowego reżimu sanitarnego Pan Premier nie wie co mówi. Korporacje rządzą. A rządy narodowe ślepo ( lub świadomie-podejrzewam to drugie) wykonują polecenia.
miker
12 miesięcy temu
...a jeszcze nie tak dawno trąbił wszem i wobec, że rząd wygrał walkę z wirusem(przed wyborami) a po wyborach namawia żeby z domów nie wychodzić - czy on nie ma wstydu ???
art
12 miesięcy temu
im więcej bezrobocia i obostrzeń tym szybciej pracuje gospodarka, hahahaha, co za ignorant...... a rekompensaty przespraszam to z czyich pieniędzy da?
no i ???
12 miesięcy temu
jedyny argument rządu...milicja ! a przecież mówiliście:idzie dobra zmiana !?????????????
AAAAAAA
12 miesięcy temu
Seniorzy zostańcie w domach, Kaczyński z Morawieckim rozwożą żywność.
życzliwy
12 miesięcy temu
Panie premierze takie małe pytanie, cała Polska w czerwonej strefie nowe zakazy i nakazy, a dlaczego nikt nie martwi się o bezdomnych oni też mogą rozprzestrzeniać wirusa. Jak widać nikt o tym nie myśli to dziwne tyle osób chodzi śpi pod mostami i jakoś nikt się tym nie interesuje. Może by tak tą całą policję jak widać na niektórych filmach agresywną skierować nie wszystkich do ochrony jednego człowieka ale w poszukiwaniu bezdomnych i udzielić im jakieś pomocy.
Szwejk
12 miesięcy temu
Najważniejsze, że seniorzy do kościoła mogą wyjść... Kolejnym ułatwieniem dla nich będzie możliwość przechodzenia przez ulicę na czerwonym świetle, oraz przez tory przy zamkniętych barierkach. Ku chwale Zusu i Pisu oczywiście!
ijuż
12 miesięcy temu
A jak tam drogi premierze z kupnem ziemi od kościoła. Sprawa definitywnie zamknięta?
ona
12 miesięcy temu
Brawo pis. Odliczam dni waszego końca.
bEJrnboX
jury
12 miesięcy temu
Im Hashem Lo Yivneh Bayis - Shira Choir
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić