Konferencja Putina zagrożona? "Po raz pierwszy od 10 lat"

Coroczna konferencja prasowa prezydenta Rosji Władimira Putina może nie odbyć się w 2022 r. Jak podaje agencja RBC, teraz nie ma ostatecznej decyzji i nieprowadzone są żadne przygotowania. Prezydent Rosji jednak nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, zależeć będzie ona od "sytuacji na wojnie".

Konferencja Putina zagrożona? "Po raz pierwszy od 10 lat"
Władimir Putin (EPA, PAP, ALEKSEY BABUSHKIN / KREMLIN POOL)

Władimir Putin organizuje duże konferencje prasowe od 2001 roku, począwszy od grudnia 2012 roku. Jest to przedsięwzięcie, które ściąga dziennikarzy z całego kraju i ma charakter propagandowy. Jeśli wydarzenie nie odbędzie się w grudniu, będzie to drugi przypadek w czasie prezydentury Putina, kiedy konferencja się nie odbyła.

Konferencja Putina zagrożona? "Nie ma przygotowań"

Jak zauważa RBC, nie ma też ostatecznej decyzji, czy w tym roku zostanie zorganizowana tzw. bezpośrednie łączenie między prezydentem a Rosjanami, które również odbywało się rok do roku. Źródła agencji podają, że teraz nie ma żadnych przygotowań.

Jeden z rozmówców zauważył, że przy podejmowaniu ostatecznej decyzji "pod uwagę zostanie wzięta m.in. sytuacja w strefie specjalnej operacji wojskowej (czyli wojny w Ukrainie - przyp. red.)". Terminy tego wydarzenia propagandowego często się zmieniały, po raz ostatni odbyła się ona 30 czerwca 2021 r.

Pieskow komentuje

Po wybuchu wojny sekretarz prasowy prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrij Pieskow wielokrotnie powtarzał, że wydarzenie jest planowane, ale dokładne daty nie są znane. W sierpniu przyznał, że można to połączyć z dużą konferencją prasową, jak miało to miejsce podczas pandemii w 2020 roku.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow w rozmowie z dziennikarzami 14 listopada powiedział, że data wielkiej konferencji prasowej będzie zależeć od tego, kiedy prezydent przekaże przesłanie do Zgromadzenia Federalnego, pisze Interfax.

Prezydent nie określił dokładnych terminów organizacji szeregu wydarzeń. Naturalnie byłoby nielogiczne przeprowadzanie ich jeden po drugim. Muszą się rozłożyć w czasie - powiedział Pieskow.
Zobacz także: Putin krytykowany. "Tam nie ma woli walki"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić